Posádka speciální tramvaje v Mostě. Foto: Oldřich Hájek
Most

Most, Litvínov – V předvečer svátku Mikuláše chodí v Česku tradičně v doprovodu čerta a anděla ulicemi Mikuláš, který odměňuje hodné děti. V Litvínově a Mostě byla vypravena i speciální tramvaj, jejímiž tradiční posádkou je právě již zmíněna trojice Mikuláše, čerta a anděla.

V Mostě tuto akci pořádalo Statutární město Most ve spolupráci se Střediskem volného času a dopravním podnikem. Mikulášské jízdy probíhaly ve dvou směrech, a to od OD Prior ve směru k nádraží a zpět a druhá trasa vedla od 1. náměstí ve směru k dopravnímu podniku a zpět.

Jízdenky na jízdu Mikulášskou tramvají bylo možné získat na recepci Střediska volného času za obrázek s vánoční nebo mikulášskou tématikou. Za jeden obrázek bylo možné získat 2 jízdenky – pro dítě a jeho doprovod. Obrázky od dětí byly vystavené uvnitř tramvaje při mikulášských jízdách, během kterých byl pro děti připraven zábavný program od zaměstnanců střediska volného času. V Mostě proběhlo celkem 13 jízd a během jedné jízdy se vždy svezlo max. 32 osob.

Kdo měl odvahu přijít až k čertovi? Foto: Oldřich Hájek

V Litvínově jela Mikulášská tramvaj opět po trase od Elka k Citadele a zpět. Jízdenku do tramvaje děti obdržely v v zámku Valdštejnů za ručně vyrobenou ozdobu. Ozdoby od dětí byly vystavené v tramvaji při mikulášských jízdách, během kterých herci z Docela velkého divadla pro děti připravili zábavný program. Celkem bylo v Litvínově 8 jízd. V tramvajích byla pro děti připravena sladká odměna, kterou dostaly za básničku či písničku.

V tramvaji v Litvínově si všichni společně zazpívali a dětem pak anděl, čert a Mikuláš rozdali sladkou drobnost. Foto: jip

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru