Foto: ČD
Most

ČR – Předvánoční čas je tradičně spojen s větší poptávkou po cestování. České dráhy proto vypraví větší počet posilových vozů, které nabídnou dohromady několik set míst k sezení navíc. Dopravce doporučuje také včasné pořízení rezervací a na kratší trasy, např. v okolí Prahy, využívat regionální vlaky.


„Každoročně v předvánočním čase vypravíme řadu posilových vozů. Větší část posil je plánovaná, ale budeme mít připravené i vozy pro operativní posílení těch nejvytíženějších vlaků. S posilami začneme již zhruba v polovině týdne a počítáme s nimi nejméně do soboty 23. prosince. Nejvíce posilových vozů bude směřovat už tradičně z Prahy na východ republiky, ve vlacích do Ostravy, na Valašsko a na střední Moravu. Více vozů se v předvánočním čase objeví ale také na dalších linkách, třeba z Prahy do Českých Budějovic nebo do Plzně a Chebu,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek pro osobní dopravu.

České dráhy doporučují pro cesty v dálkových vlacích včas pořídit rezervace. Některé vlaky jsou ale již nyní zcela vyprodané, nebo v nich zbývají poslední volná místa. Jsou to např. spoje SC Pendolino Košičan z Prahy na Slovensko s odjezdy v pátek a v soboru 22. a 23. prosince. Na severní a východní Slovensko lze v tyto dny ještě cestovat vlaky EuroCity Ostravan a Valašský expres s přestupem na slovenské vnitrostátní vlaky např. v Púchově nebo v Žilině.

Cestujícím, kteří budou cestovat v přepravní špičce před Vánoci na kratší vzdálenosti, hlavně v oblasti velkých aglomerací jako je např. Praha, doporučujeme využívat místo dálkových vlaků vlaky regionální. Jde např. o relace Praha – Kolín, Praha – Benešov u Prahy, Praha – Beroun atp.

Cestující bez rezervací si pak mohou ověřit obsazení vlaku i krátce před odjezdem v e-shopu Českých drah nebo v mobilní aplikaci Můj vlak, kde mají zákazníci u většiny dálkových vlaků k dispozici schéma celého vlaku a zobrazení rezervovaných míst a míst bez rezervace. Podle obsazenosti vlaku se pak mohou rozhodnout, zda zvolí příslušný spoj nebo využijí jiný vlak.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru