Hasiči pravidelně nacvičují záchranu osob ze zamrzlých vodních ploch. V těchto dnech takové případy hrozí. Foto: HZS Ústeckého kraje
Most

ČR – Díky silným mrazům v posledních dnech postupně zamrzají vodní hladiny. Led na nich však teprve vzniká a jeho síla  je maximálně několik centimetrů. 

Doporučujeme proto se zamrzlým ledovým plochám prozatím vyhýbat, hrozí totiž proboření. Pokud vás láká bruslení, naplánujte si návštěvu zimního stadionu, nebo venkovního kluziště. Případně si raději počkejte, než vodní plochy dostatečně zamrznou.

V souvislosti se zamrzáním vodních ploch nacvičují hasiči záchranu osob. Taková záchrana je vždy velmi složitá. Po propadnutí se ledovou plochou je jen velmi malá šance dostat se z vody vlastními silami. V místě propadu se totiž led dále láme, ve studené vodě navíc velmi rychle dochází síly.

Foto: HZS Ústeckého kraje

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru