Na místě zasahují hasiči i báňští záchranáři. Foto: HZS Karlovarského kraje
Most

Karlovarský kraj - Od pátečních odpoledních hodin zasahují hasiči v dole Jeroným u Sokolova. V podzemí je pohřešovaná osoba.

Na místě je deset jednotek hasičů, společně s kolegy z Báňské záchranné služby byl propátrán prostor historického dolu, kde pohřešovaná osoba pracovala, zbývá propátrat místo, kde došlo k náhlému zaplavení.

Co se stalo? V dole Jeroným prováděli dva muži v rámci svého zaměstnání průzkum, při kterém se protrhla stěna, ze které se začala valit voda. Jednoho z mužů „strhla” voda s sebou, druhý dokázal utéct.

Poslední noční informace od hasičů hovoří, že probíhá odčerpávání vody, aby se mohlo pokračovat v pátrání po pohřešovaném.

Na místo byli povoláni potápěči ze Zasahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří se do pátrání přímo v dole Jeroným taktéž zapojí.

Důl Jeroným je zaniklý cínový důl na území obce Rovná na Sokolovsku. Zachovalostí a rozlehlostí se řadí mezi nejvýznamnější památky svého druhu v Evropě.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru