Zdravotníci přijeli za pacientkou do ulice Maxe Švabinského. Foto: redakce
Most

Most – V pondělí odpoledne přijela do ulice Maxe Švabinského v Mostě sanitka k akutnímu zásahu k devatenáctileté pacientce.

„U pacientky bylo podezření na ledvinovou koliku. Při tomto stavu označují zdravotníci bolest jako šokovou. Sami pacienti popisují svůj stav, jako když jim někdo vrazí šroubovák do ledviny a ještě s ním kroutí. Bolest vystřeluje až do podbřišku. Někteří dokonce bolestí zvrací, okamžitě se orosí," vysvětlil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.

Zdravotníci jako prevenci před onemocněním ledvin doporučují správný a pravidelný pitný režim. Nejvhodnější je čistá voda. 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru