Ilustrační foto: CC0
Most

ČR – Policie ČR upozorňuje veřejnost, že v Česku jsou lidé vystaveni nové vlně podvodů. Podvodníci se při telefonátech vydávají za pracovníky Ministerstva financí ČR, případně Finanční správy ČR. 

Aktuálně se ČR šíří nová a extrémně sofistikovaná vlna podvodů, při které se v telefonickém hovoru pachatelé používají hlasový automat, který volaného informuje o přeplatku na dani. „Automat vyzývá volaného ke zmáčknutí klávesnice s následným zasláním SMS zprávy odkazující na podvodný web. Cílem je vylákat citlivé informace, či přístupové údaje do bankovnictví," popsala Policie ČR průběh hovoru na sociální síti X.

Náhled podvodné SMS. Foto: Policie ČR

Ministerstvo financí ČR a Finanční správa ČR nikdy k telefonátům nevyužívají navolávací hlasové automaty a v SMS zprávách nikdy nezasílají odkazy. „Na SMS zprávy a telefonáty nijak nereagujte. Hovory zavěste a případně varujte své okolí," dodává Policie ČR.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru