Výstaviště Louny. Foto: e-deníky.cz
Most

Louny – Rada města Loun zajistila pořádání výstav na dalších pět let. Současně má město park včetně pavilonů plně ve své správě. Rozčleněním se zvýší i příjem z nájmů ploch do městského rozpočtu. Jen za pořádání minimálně šesti veletrhů včetně tradičního Dům a zahrada nebo Člověk v přírodě uhradí ročně nájemce 1,2 milionu korun.

„Staronovým nájemcem výstaviště je společnost Diamant Expo s.r.o. Oproti staré smlouvě uhradí nově za nájem téměř čtyřnásobek původní částky, což budou peníze, které opět investujeme do zvelebení areálu tak, jak jsme občanům slíbili,“ řekl starosta Loun Milan Rychtařík. Záměrem je podle něj otevřít park veřejnosti a ještě více toto jedinečné místo obklopené řekou využívat pro sportovní, kulturní a společenský život.

Areál již nebude celoročně výhradně v rukou jedné soukromé firmy, která měla ve své podstatě dominantní postavení vůči ostatním subjektům, nýbrž v rukou města Loun. „To může celý prostor z 90 procent času celoročně využívat. Například pavilony B a C lze nabídnout pro volnočasové aktivity dětí a mládeže. Zároveň se městu otevírá možnost jednorázově park pronajmout nebo bezúplatně vypůjčit jakémukoli subjektu,“ doplnil starosta. Louny počítají s větším využitím areálu k veřejným akcím.

„V minulosti se město muselo ptát soukromé společnosti, které park pronajímalo, zda může uspořádat akci. To nedávalo smysl. Novou smlouvou se narovnají současné krkolomné vztahy a vzájemné poměry. Došlo k zpřehlednění smluv a vazeb,“ vysvětlil místostarosta Pavel Csonka. 

Ekonomicky současný model vychází lépe i proto, že se z nájmu vyčlenila parkoviště. Ta budou v samostatném nájemním režimu. Z nájmu výstavní plochy byly dále vyjmuty prostory, které mohou sloužit většinu roku hlavně příspěvkovým organizacím města. 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru