Foto: Policie ČR
Most

Ústecký kraj - Policisté Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje se o nadcházejících svátcích zapojí do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce s názvem „VELIKONOCE". Ta začíná dnes na „Zelený" čtvrtek a bude pokračovat také na „Velký" pátek a „Velikonoční" pondělí. Cílem je zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu s cílem snížení následků dopravních nehod a ovlivnění nekázně účastníků silničního provozu.

O velikonočních svátcích lidé více popíjejí alkoholické nápoje a bohužel je stále velkým trendem, že po požití usednout  za volant motorového vozidla. Hlídky se tak v průběhu dopravně bezpečnostní akce zaměří především na kontrolu toho, zda řidiči nejezdí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, kontrolu dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržních systémů při přepravě dětí. Policisté budou také kontrolovat, zda řidiči nedrží v ruce mobilní telefonní přístroj a zda jsou jejich vozidla ve vyhovujícím technickém stavu. Součástí akce bude také pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

V rámci kontrol dodržování zákazu požívání alkoholu před nebo v průběhu jízdy a projektu „Řídím – piju nealko pivo“, obdrží zodpovědní řidiči, kteří před nebo v průběhu jízdy nepožili žádný alkoholický nápoj a kterým v rámci silniční kontroly dechová zkouška ukáže nulovou hodnotu, jako odměnu nealkoholické pivo a jednorázový alkotest. Cílem je rozšířit povědomí mezi řidiči o nealkoholickém pivu, které může být z hlediska dodržování zákona bezpečnou alternativou oblíbeného moku.

"O svátcích bývá na silnicích zvýšený provoz, často vyjíždějí i tzv ,,sváteční" řidiči. S tím je potřeba na svých cestách počítat, jezdit ohleduplně a především předvídat. Všem účastníkům silničního provozu přejeme šťastnou cestu za svými blízkými a bezpečný návrat do svých domovů," uvedl policejní mluvčí Tomáš Frolík.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru