Ilustrační foto
Most

Most – Na konci uplynulého měsíce zadrželi policisté hlídkové služby dva muže, kteří se měli v brzkých ranních hodinách ve staré mostecké zástavbě vloupat do garáže. Z té pak společně odnesli elektrokoloběžku.

„Policisté podle popisu na podezřelé narazili jen několik desítek metrů od místa činu," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Koloběžku zadržení ještě před příjezdem hlídky odhodili. Policisté ovšem bezprostřední okolí prohledali a lup našli za plotem na zahradě nedalekého domu. Tam ležela také taška s páčidlem.

I přes mnoho výmluv putovali muži ve věku 35 a 38 let rovnou do cely. „Poškozením garáže včetně odcizené elektrokoloběžky způsobili škodu 20 tisíc korun. Na obvodním oddělení si oba převzali sdělení podezření ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci, a to ve formě spolupachatelství," dodal mluvčí.

Starší z dvojice si v minulosti vyslechl hned několik rozsudků soudů v Mostě i Teplicích a byl potrestán za majetkové delikty. Pobýval i téměř dva roky ve vězení, ze kterého vrátil teprve před pěti měsíci. Ani mladší z podezřelých v minulosti nezahálel. Ten se vrátil z výkonu trestu před rokem, protože ho mostecký soud potrestal za obdobnou trestnou činnost.

V případě odsouzení hrozí oběma další až tříletý pobyt za mřížemi.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru