Foto: Celní správa ČR
Most

Ústecký kraj - Na konci uplynulého týdne si celníci na dálnici D8 u Varvažova náhodně vytipovali ke kontrole přeshraniční linkový autobus jedoucí na trase Berlín – Záhřeb. Na kontrolu vozidla, cestujících i zavazadel celníci nasadili služební psy vycvičené na vyhledávání tabákových výrobků a drog.

Pod sedadlem 11A označil pes Ufo černou látkovou tašku, ve které celníci objevili tři sáčky s barevnými tabletami a zavakuovanou plastovou nádobu s bílým práškem. Provedený orientační test potvrdil, že se v sáčcích nalézá MDMA, tedy extáze a v plastové nádobě amfetamin, slangově nazývaný speed.

Váha pak určila hmotnost u extáze 906 gramů a u amfetaminu 1 029 gramů. Mezi 65 cestujícími označil služební pes také příruční zavazadlo sedmadvacetiletého Berlíňana, který podle zakoupené jízdenky na inkriminovaném sedadle cestoval.

Foto: Celní správa ČR

Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy celníci předali na místě cizince včetně zajištěných drog přivolaným kriminalistům k dalšímu šetření. 

Foto: Celní správa ČR

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru