Ilustrační foto: CC0
Most

Most – V březnových nočních hodinách přijali policisté oznámení o jízdě vozidla Volkswagen, které se pohybovalo po mosteckých silnicích zvláštním způsobem. Uniformovaná hlídka narazila na vůz v ulici Žatecká. Řidič při spatření služebního vozu náhle zpomalil a zastavil na přilehlém odpočívadle.

Možná na sebe nechtěl upozornit a doufal, že se kontrole vyhne. Po zastavení začal konzumovat čokoládu a energetický nápoj. Asi předpokládal, že ošálí to, co bude následovat. „Policisty zaujala zrychlená komunikace a zarudlé oči motoristy. Vyzvali ho proto, aby se podrobil testům na přítomnost alkoholu a drog v těle. Analyzátor dechu ukázal nulovou hodnotu. Test na detekci omamných látek už tak veselý nebyl. Ukázalo se, že 25letý řidič je pod vlivem pervitinu," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Strážci zákona řidiče na místě zadrželi a převezli k odběru krve. Odborné vyšetření z oboru toxikologie potvrdilo původní podezření noční kontroly. Mostečan si služebně převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejen, že riskuje ztrátu řidičského oprávnění, ale v případě odsouzení i možný až roční vězení.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru