Foto: Český rybářský svaz, z.s., Severočeský územní svaz
Most

Ústecký kraj/Žatecko – Rybářská stráž má u vod na severu Čech na pilno, v uplynulých dnech se podařilo zadržet hned 4 pytláky původem z Bulharska na chovné nádrži místní organizace Žatec. Informují o tom rybáři na svém facebookovém profilu.

„Na pstruhové Ohři byli na Žatecku přistiženi také dva "rybáři" lovící na žížalu (jeden se prokázal mimopstruhovou povolenkou, druhý člen bez povolenky, ovšem novou nějakou dobu beztak neuvidí)," píše Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz.

Další povolenka byla zadržena např. v místní organizaci Česká Kamenice, to za ponechání 7 ks lína (v Severočeském územním svazu povoleno ponechání max. 4 ks/den). A výčet nekončí, další povolenka zadržena na Labi v Roudnici nad Labem, kde si rybář původem z východní Evropy (UA) neoprávněně ponechal celkem 5 ks kapra, 10 ks cejna (cca 2 kg/ks) a také celoročně hájeného jelce jesena (ryby ani nezapsané, výrazně překročen rovněž povolený limit 7 kg/den).

Další povolenka zadržena za lov na přívlač na mimopstruhovém revíru na Teplicku. Povolenky za porušování předpisů byly zadržovány ovšem i na dalších místech územního svazu, např. na Labi na Ústecku.

„Hezké počasí láká k vodě, dbejte ovšem platných právních předpisů, včetně bližších podmínek výkonu rybářského práva," žádají rybáři.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru