Foto: Policie ČR
Most

Lounsko – Těsně před pátečním polednem byli policisté z Oddělení hlídkové služby Postoloprty pprap. Jaroslav Ledwinka a pprap. Jaroslav Jenček vysláni v rámci spolupráce složek IZS na Nerudovo náměstí v Žatci, kde zkolaboval muž.

„Po příjezdu na místo dotyčného v přímém ohrožení života uvedli do resuscitační polohy a okamžitě zahájili nepřímou masáž srdce. Záchranáři si mezitím mohli připravit potřebné vybavení k jeho stabilizaci. Po dlouhých zhruba 30 minutách se policistům a všem přítomným podařilo obnovit základní životní funkce u 45letého muže. Následně na místo přistál vrtulník ústecké LZS Kryštof 15 s leteckými záchranáři, kteří si stabilizovaného muže převzali a po dalších nezbytných úkonech jej dopravili do nemocnice," popsal záchrannou akci policejní mluvčí Jakub Mareš.

Tito policisté významnou měrou přispěli k záchraně toho nejcennějšího, a sice lidského života.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru