Tento vůz řídil 29letý řidič. Policisté mu na místě odebrali řidičský průkaz. Foto: PČR
Most

Ústecký kraj – Pirát silnic, jiné označení si nezaslouží mladý řidič, který se kolem policejního radaru prohnal dvounásobnou rychlostí, než je povoleno. 

„Během úterního dopoledne překročil 29letý řidič nejvyšší povolenou rychlost téměř dvakrát. Na silnici I/13 u obce Vrskmaň v okrese Chomutov, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 90 km/h, uháněl řidič rychlostí 184 km/h. Po odečtení stanovené odchylky byla  naměřená hodnota 178 km/h," poznamenala policejní mluvčí Pavla Mašínová. Vzhledem k takto výraznému překročení rychlosti přistoupili policisté k okamžitému zadržení řidičského průkazu a s řidičem na místě sepsali oznámení o přestupku. Ve správním řízení mu hrozí pokuta od 7 do 25 tisíc a zákaz řízení všech motorových vozidel od 6 do 18 měsíců.

Téhož dne zároveň probíhala na území Ústeckého kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování rychlosti. Policisté zastavili a zkontrolovali 301 vozidel a spáchání dopravního přestupku řešili celkem u 200 řidičů a spolupasažérů. Na místě bylo blokovou pokutou vyřízeno 187 přestupků a zbylé prohřešky byly oznámeny na příslušný správní orgán k dalšímu projednání. Dohromady na blokových pokutách zaplatili neukáznění pasažéři částku ve výši 311 500 korun.

„Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 167 řidičů, přičemž ve třech případech policisté zadrželi řidičský průkaz na místě," dodala mluvčí. Dalšími zjištěnými přestupky byla jízda bez použití bezpečnostního pásu, špatný technický stav vozidla či nedání přednosti v jízdě. Policisté naměřili přítomnost alkoholu v dechu u jednoho řidiče.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru