Foto: Autodrom Most
Most

Most – Nadšení pro rychlost, ale i bezpečnou jízdu spojuje fanoušky Autodromu Most bez rozdílu a stejně tak si začátkem dubna užila návštěvu okruhu i skupinka 14 klientů ze Sjednocené organizace nevidomých a  slabozrakých ČR (SONS) z poboček v Mostě a Ústí nad Labem.

Nezisková organizace se zaměřuje na podporu a integraci lidí s postižením zraku, kteří s nadšením uvítali možnost exkurze po zázemí závodního okruhu. Program pro klienty SONS připravili zaměstnanci Autodromu v rámci činnosti Nadačního fondu Autodromu Most, který se dlouhodobě věnuje podpoře mosteckých neziskových spolků a sdružení. „Jsme moc rádi, když můžeme vyjít vstříc a nabídnout zajímavý zážitek lidem, kteří i přes svůj hendikep mají chuť neustále poznávat nové věci a zajímá je prostředí motorsportu nebo problematika silniční bezpečnosti, které se věnuje náš polygon," vysvětluje majitel autodromu Josef Zajíček.


Během jejich návštěvy byl pro klienty SONS připraven pestrý program zahrnující prohlídku zázemí autodromu včetně dispečinku s komentovaným výkladem. Jako hlavní část programu byla připravena adrenalinová jízda po závodní dráze v mosteckém safety caru a rescue caru. Po této vzrušující jízdě následoval společný oběd, po němž byly rozdány drobné upomínkové předměty a někteří jednotlivci si dokonce ještě našli čas na další svezení.


Akce, kterou podpořil Nadační fond Autodromu Most, měla za cíl přinést nejen radost a zábavu, ale také přispět k větší integraci a porozumění potřebám lidí s postižením do společnosti.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru