Krušné hory mezi Moldavou a Flájemi. Foto: Oldřich Hájek
Most

Krušné hory - Sněhová peřina přikryla vrcholky Krušných hor. Několikacentimetrová vrstva sněhu pokrývá krajinu i silnice. Hlavní tahy jsou upravené a sjízdné.

Příliv studeného vzduchu navíc nekončí, meteorologové vydali výstrahu pro všechny horské i podhorské oblasti Ústeckého kraje, očekávají mráz, který může poškodit vegetaci.

Jaká znějí doporučení? "Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů," uvádí Český hydrometeorologický ústav k předpovědi.

Výstraha platí od sobotní půlnoci zatím do odvolání.

Foto

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru