Ilustrační foto
Most

Ústecký kraj – Ústečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v rámci vyšetřování jiné trestné činnosti získali informace o osobě, která nabízí nereálně vysoké zhodnocení peněz. Ovšem ve chvíli, kdy poškození peníze zašlou, tak si je nechává jen pro sebe.

Po rozpracování poznatku kriminalisté následně zjistili, že jednadvacetiletý muž prostřednictvím telefonních hovorů, aplikace whatsapp a e-mailové komunikace komunikuje s různými osobami. Kontakty na tyto osoby využívá z databáze osob, kterou získal ve svém předchozím zaměstnání. Jedná se převážně o seniory. Ty osloví s nabídkou zhodnocení vložených prostředků až 35 procenty za dva měsíce. Poté co mu poškození peníze zašlou, tak si je užívá dle libosti. Ve chvíli, kdy ovšem poškození žádají svůj výnos, tak ihned připraven plán. Z jiného telefonního čísla a e-mailu znovu napíše s tím, že je vymahač a že je schopen pohledávku vymoci za poplatek. Opětovně tak od poškozených vyláká další peníze.  

V polovině měsíce dubna ústečtí kriminalisté v místě bydliště provedli domovní prohlídku. Na počátku mladíka zapírala jeho partnerka. Uváděla, že je doma sama a nechtěla otevřít. Kriminalisté následně museli provést násilný vstup, kdy skoro ještě spícího mladíka v posteli nalezli. Jako výnos z trestné činnosti byla zajištěna elektronika, zlaté šperky a peníze v hotovosti. Bohužel většinu podvodem získaných prostředků však stihl obviněný utratit. 

Mladík pochází z druhého konce republiky. Popsaným způsobem od poškozených prokazatelně vylákal částku 635 tisíc korun, kterou mají kriminalisté zadokumentovanou. Existuje ovšem reálný předpoklad, že na základě dalších získaných důkazů se bude škoda a seznam poškozených zvětšovat. 

„Mladík v současné době již čelí obvinění z trestného činu Podvodu, za což mu v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody až do výše 5 let. Obviněný si pravděpodobně z trestního stíhání nic nedělá. Jeho velkým koníčkem je hudba, jejíž prostřednictvím se z veškerého svého jednání vyzpívává," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru