Ilustrační foto
Most

Ústecký kraj – Zastupitelstvo Ústeckého kraje na pondělním zasedání schválilo trasu pro vysokorychlostní železniční trať mezi Prahou, Ústím nad Labem a Drážďany, a to včetně odboček pro vzájemné propojení na stávající železniční tratě, jako součást systému rychlých spojení.

Zastupitelstvo se usneslo na vydání 5. aktualizace Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje, jejíž předmětem je vymezení koridoru pro železniční dráhu v úseku (Praha –) hranice krajů Středočeský/Ústecký – Ústí nad Labem – hranice ČR/SRN (– Drážďany).

Trať povede z Prahy do Roudnice nad Labem podél dálnice D8 přes Labe. U Křešic pak povede tunelem, který bude končit v ústecké části Střekov. Odtud trať znovu povede přes most do oblasti západního nádraží v Ústí nad Labem, odkud bude pokračovat do Německa kolem Chabařovic a tunelem Krušnými horami u Chlumce.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru