Foto: Policie ČR
Most

Ústecký kraj – Během prvního prázdninového víkendu od 28. do 30. 6. probíhala také v Ústeckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s názvem „Začátek letních prázdnin“.

Letní prázdninového období je ve znamení dopravních akcí, které mají přispívat ke zvýšení bezpečnosti intenzivnějšího silničního provozu. Celorepublikové opatření proto probíhá opakovaně a mělo by působit také preventivně. Policisté kontrolují, zda řidiči motorových vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa, více se věnují také chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravních nehod zvlášť ohroženou skupinou.

Třídenní dopravní akce se zúčastnilo 108 policistů, kteří zkontrolovali více než 700 vozidel a zjistili 342 případů porušení zákona. Z tohoto počtu bylo 21 přestupků oznámeno k vyřízení ve správním řízení na příslušný úřad.
Během akce policisté přestupcům udělili 319 blokových pokut v celkové výši 462 800 korun.

Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 189 řidičů, 40 vozidel se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu, nesprávný způsob jízdy byl zjištěn u 26 řidičů a v 10 případech nebyl použit zádržný systém během jízdy. Dále se přestupků v dopravě dopustilo také 8 chodců a 3 cyklisté. Po užití alkoholu usedlo za volant vozu 6 řidičů.
Čtyři řidiči drželi v ruce hovorové zařízení během jízdy, 2 nerespektovali dopravní značení přednosti v jízdě a jeden dopravní značení na železničním přejezdu, jeden z řidičů předjížděl nesprávným způsobem a jeden neměl uhrazené zákonné pojištění.

„V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona. Během dopravní akce byla vypátrána také jedna z hledaných osob, jednomu řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a v jednom případě řidič usedl za volant automobilu i přes vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Prázdninové dopravní akce nekončí a s policisty se můžete setkat na silnicích i v následujících dnech," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru