Sršni si udělali hnízdo pod stříškou hned vedle frekventované stezky. Foto: MP Most
Most

Most – Neobvyklý zásah řešili strážníci městské policie na mosteckém jezeře. Krátce po 12. hodině přijali oznámení o údajném roji včel v blízkosti naučné stezky, a to v úseku šestého kilometru u jednoho z informačních označníků.

Na místo okamžitě vyrazila motohlídka strážníků. „Po příjezdu hlídka zjistila, že nejde o roj včel, ale o sršní hnízdo. To se nacházelo pod stříškou dřevěné informační tabule,“ uvedla k události mluvčí městské policie Veronika Bohuslavová.

Vzhledem k frekventovanému místu, kudy denně procházejí pěší, cyklisté i lidé se psy, hrozilo bezprostřední riziko napadení. „Operační pracovník městské policie proto kontaktoval hasičský záchranný sbor, jehož jednotka následně hnízdo bezpečně odstranila,“ doplnila Bohuslavová.

Díky rychlému zásahu se podařilo předejít možným komplikacím a místo je opět bezpečně průchozí.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru