Nové ferraty na Hněvíně byly slavnostně pokřtěny. Adrenalinová zábava může začít. Foto: město Most
Most

Most – Bezpečná adrenalinová zábava si našla řadu příznivců i v Mostě, kteří nově už nemusí za lezením na jištěných trasách jezdit do okolí. Na skalním masivu na Hněvíně mají příznivci ferrat od dnešního dne hned sedm tras, a to rozdílných výkonnostních úrovní.

Rozšíření ferrat vzniklo ve spolupráci s odborníky na výstavbu zajištěných cest a bylo spolufinancováno z prostředků Nadace ČEZ, která dlouhodobě podporuje rozvoj volnočasových aktivit a bezpečných sportovišť v regionech. 

Aktuálně je tak na Hněvíně sedm jištěných cest, šest z nich je zcela nových, některé z nich jsou určeny pro fyzicky zdatné lezce. „Zkušení lezci, pokud by chtěli absolvovat všech sedm tras, tak jim to zabere tři až čtyři hodiny. Rozhodně to stojí už za výlet do Mostu," podotkla mluvčí města Klára Vydrová.

Pokud nyní bude chtít někdo na ferraty přijet, musí mít vlastní vybavení. „S ohledem na rozšíření ferrat plánujeme půjčovnu vybavení, zatím tomu tak ale není," podotkl ředitel Sportovních areálů Most Petr Formánek

„Ferraty na Hněvíně navazují na tradici, kdy místní generace objevovaly krásy jeskyně a skalního masivu. Dnes nabízíme moderní a bezpečné prostředí, které tento zážitek umožní i generacím budoucím,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Stará.

Foto: město Most

Od obtížnosti C platí zásada „pouze pro zkušené“ – doporučuje se vstup jen s odpovídajícími zkušenostmi a fyzickou přípravou. Na trasách D–E postupujte jen se zkušeným partnerem; začátečníkům je nedoporučujeme bez doprovodu.

Je zakázáno vstupovat na ferratu za mokra, deště, bouřky, sněhu, náledí či při špatné viditelnosti. Riziko uklouznutí a zásahu bleskem je v těchto podmínkách extrémně vysoké.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru