Most - Služba Taxík Maxík, která v Mostě pomáhá seniorům a lidem se zdravotním omezením s dopravou po městě, má za sebou další velmi vytížený měsíc. Během února ji využily stovky cestujících, kteří potřebovali dopravit například k lékaři, na úřady nebo na nákupy.
Dvě vozidla Taxíku Maxíku – velký automobil a menší elektroauto – během měsíce dohromady ujela více než 3200 kilometrů a uskutečnila téměř 400 jízd. Služba přitom přepravila přibližně 460 cestujících, především seniorů a lidí se zdravotním postižením.
Velký vůz během února absolvoval 199 jízd a využilo jej 236 cestujících. Menší elektrovozidlo zajistilo 188 jízd, při kterých přepravilo 224 lidí. Taxík Maxík je zároveň přizpůsoben také osobám s omezenou pohyblivostí a během února pomohl i několika cestujícím na invalidním vozíku.
Služba slouží obyvatelům Mostu především pro cesty k lékaři, na úřady, nákupy nebo za dalšími potřebnými službami. Díky dostupné dopravě pomáhá seniorům a lidem se zdravotním omezením zůstat aktivní a zvládat každodenní záležitosti i v situacích, kdy je pro ně běžná doprava obtížnější.






