Na Mostecku proběhnou další demolice zchátralých budov! Víme kde
Ministryně Karla Šlechtová při zahájení demolice paneláku v Chanově. Foto: MMR ČR
Most

Mostecko - Další desítky zničených a vybydlených objektů v České republice půjdou k zemi a díky Ministerstvu pro místní rozvoj na těchto místech vzniknou parky, zatravněné plochy či dětská hřiště. Bourat se bude i na dvou místech Mostecka.

Ministryně Karla Šlechtová rozhodla o schválení prostředků určených k poskytnutí dotací v rámci programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Přes 90 milionů korun bude rozděleno mezi 37 projektů.

Na Mostecku dostanou na zbourání příspěvek dvě obce: Louka a Lom. Demolice bytového domu čp. 205 v ulici Osecká v Lomu přijde na 7,3 milionu korun, ministerstvo přispěje pěti miliony. Rovněž pět milionů dostane Louka u Litvínova na demolici objektu č.p. 107. Celkové náklady se tam odhadují na necelých sedm milionů korun.

„Starostky a starostové obcí mohli již druhým rokem využít dotace na demolice chátrajících objektů. Minulý rok se jednalo o pilotní projekt a vzrůstající zájem o tuto podporu ukázal, že je skutečně potřebná. Malé obce totiž jen těžko ve svém rozpočtu nachází finance na odstranění rozpadlých a nevyužitých budov, které hyzdí okolí a jsou mnohdy i nebezpečné. Věřím, že revitalizovaná území pomohou zvýšit kvalitu života v dané obci i jejím okolí,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Na Mostecku už například šly k zemi dva panelové domy v Chanově, v Litvínově se aktuálně bourají objekty ubytoven U Bílého sloupu.

Nejvíce demolic se díky podpoře ministerstva uskuteční v Olomouckém kraji, kde bude odstraněno sedm objektů, z toho tři na Prostějovsku. Pět demolic proběhne v kraji Ústeckém a Libereckém. Mimo Prahu, Karlovarský a Plzeňský kraj proběhnou demolice ve všech krajích po celé České republice.

Cílem podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách Ministerstva pro místní rozvoj je pomoci připravit území tak, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít k dalšímu udržitelnému rozvoji obce. Demolice objektu musí být následována celkovou revitalizací prostoru, včetně možné výstavby objektu, který ale musí sloužit jinému účelu než sociálnímu bydlení (školské zařízení, komunitní centrum, sportovní zařízení atd.). Žadatelem v tomto podprogramu mohou být obce, které mají ve svém katastru sociálně vyloučenou lokalitu nebo se nachází ve správním obvodu obce s rozšířenou působností, která má ve svém katastru území se sociálně vyloučenou lokalitou.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru