Hráči šprtce z mostecké základky jsou nejlepším školním týmem v kraji
SVČ Most: Liga škol – billiard-hockey šprtec
Sport

Most, Brno – Po dvouleté „covidové“ přestávce se ve Středisku volného času Most utkala školní družstva v oblastním kole Ligy škol v billiard-hockeyi šprtci. Oproti poslednímu obdobnému turnaji z ledna 2020 většina zúčastněných škol výrazně obměnila soupisky a pro řadu hráčů šlo o soutěžní premiéru.

Nejlepším krajským týmem se stal výběr 15. ZŠ Most „A“ v sestavě Oliver Čermák, David Kučera, Aleš Veselý, Lukáš Havlák. Také další medailové posty obsadila mostecká družstva, druhý byl tým 18. ZŠ Most „A“ a třetí 7. ZŠ Most. Do roku 2019 po oblastním kole následovalo v Lize škol celostátní finále. Loni a předloni se turnaj uskutečnit nemohl a zatím není jasné, zda se bude konat letos, nebo soutěž skončí na úrovni regionu.

V rámci Českého poháru jednotlivců se hrál v Brně Memoriál Jiřího Ventruby. Na turnaji se sešlo více než šest desítek účastníků, mezi nimi i řada veteránů, kteří již soutěže běžně nehrají. Připomněli si tak Jiřího Ventrubu, neurochirurga, místostarostu Modřic, poslance parlamentu, ale také čtyřnásobného mistra republiky ve šprtci, mistra Evropy 1992 a 1992 a prvního předsedu Světové asociace stolního hokeje, který zemřel loni na jaře.

Vítězem turnaje se stal Patrik Juchelka z pořadatelské Stolní hokejové ligy Brno, kterou v roce 1960 Jiří Ventruba spoluzakládal. Z mostecké čtveřice se dařilo nejvíce Matyáši Vaníčkovi, který obsadil velmi pěkné šesté místo.

BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC - VÝSLEDKY

• CorroTech Liga škol – oblastní kolo Severozápad: 1. - 15. ZŠ Most „A“, 2. – 18. ZŠ Most „A“, 3. – 7. ZŠ Most, 4. – ZŠ Meziboří „B“, 5. – 14. ZŠ Most, atd.
• Memoriál MUDr. Jiřího Ventruby – Brno – Český pohár ČP12 / WTHA Tour Challenger: 1. Patrik Juchelka (SHL Brno), 2. Josef Procházka Jun., 3. Jakub David (oba BHK IQ Boskovice), …, 6. Matyáš Vaníček, …, 30. Marek Těšitel (oba BHC StarColor Most), …, 38. Jozef Matuščín (BHC Most), …, 48. Jan Matuščín (BHC StarColor Most)

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru