Mostecký aerobik zazářil na Mistrovství republiky
Vítězný tým Sluníček na stupních vítězů.
Sport

Most - Výjimečným úspěchem mosteckého aerobiku skončilo letošní republikové finále soutěže „Česko se hýbe“. Jde o oficiální soutěž organizovanou Českým svazem aerobiku a fitness (FISAF) jako Mistrovství republiky v aerobiku. S ohledem na obrovský počet účastníků této soutěže je potřeba nejprve zdolat regionální kola s širokou konkurencí a už postup do finále je tak nemalým úspěchem.

Je proto skvělou vizitkou mosteckého aerobiku organizovaného v rámci oddílu FIT KLUB D+M pod Střediskem volného času Most, že dokázal zopakovat to, co se mu v rámci této soutěže povedlo již v roce 2019, než na český sport dolehla deka Covidu. Tedy postup do těchto finálových bojů ve všech třech jím organizovaných věkových kategoriích.

Diváci finále, které proběhlo tuto sobotu v Mladé Boleslavi, tak byli svědky tří mosteckých vystoupení. V nejmladší věkové kategorii (7,5 – 10,5 let) se představily Berušky se sestavou „Jsem mechanik“, v kategorii (10,5 – 13,5 let) se tým Sluníček prezentoval sestavou „Zaplatíš víc, než máš“ a tým Sporťák (13,5 – 16,5 let) vystoupil se sestavou „Na divokém západě“.

Mostecký aerobik se dokázal do tohoto finále nejen probojovat, ale v obrovské konkurenci nakonec všechny tři jeho týmy braly medailová umístění.

Nejstarší Sporťák si se svou sestavou pověsil na krk bronzové medaile v konkurenci celkem pěti finálových soupeřů a je tak pro letošní sezónu třetím nejlepším aerobickým týmem republiky své kategorie.

Ještě o stupínek výše vystoupaly mostecké Berušky a to hned mezi sedmi týmy své kategorie. To je pro tyto malé holčičky skutečně skvělý úspěch a představa, že před těmito malými závodnicemi skončil pouze jeden tým z celé republiky, je velkým oceněním jejich práce a také práce jejich trenérek.

Nejvíce pak na MČR v aerobiku zazářila mostecká Sluníčka. Jejich dynamické, energií nabité, dokonale synchronizované vystoupení je vyneslo až k výbuchu nadšení poté, co z reproduktorů zaznělo, že se stávají novými mistryněmi republiky. Holky tak dokázaly obhájit svůj titul mistryň republiky z roku 2019.

Tento dvacetičlenný tým ve složení Kateřina Bencová, Veronika Bencová, Eliška Benešová, Zuzana Benešová, Tereza Brabcová, Eliška Brennerová, Nikol Černá, Karolína Hanselová, Gabriela Kateřina Hebká, Josefína Hodková, Julie Hodková, Adéla Janečková, Ela Kabrnová, Kamila Kočendová, Thanh Thao Nguyen, Eva Panochová, Aneta Rebicerová, Markéta Stará, Zuzana Vávrová a Nina Zudová pod vedením trenérek Lenky Válkové, Lucie Válkové a Pavly Vávrové tak za sebou nechal všechny soupeřky z celé republiky a stal se bezkonkurenčně nejlepším aerobickým týmem své kategorie v zemi. O tom ostatně nejlépe vypovídají jejich úspěchy v průběhu celé sezóny.

Sluníčka se účastnila řady prestižních soutěží s těmito umístěními:

  • Czech Dance Cup – regionální kolo – Ústí nad Labem – 1. místo
  • MIA Dance Festival - zemské kolo – Teplice – 1. místo
  • Česko se hýbe - regionální kolo – Praha – 1. místo
  • Czech Dance Cup – zemské kolo – Chrudim – 2. místo
  • Dancemania Cup – 1. místo
  • MIA Dance Festival - finále – Praha – 1. místo
  • Chodovské berušky – Praha – 2. místo
  • Česko se hýbe - finále – Mladá Boleslav – 1. místo

Zlaté medaile z MČR jsou tak oceněním za mnoho hodin tvrdého tréninku, za znovu a znovu precizovanou sestavu, za zarputilost trenérek stejně jako každé z dívek tvořících dohromady skvěle fungující „stroj“. Každý, kdo kdy viděl nějakou aerobickou týmovou soutěž, musí chápat, jak složité je odcvičit dokonale synchronizovanou sestavu s řadou cvičebních prvků, prolínáním jednotlivých řad, prohazováním pozic hned dvaceti cvičenek, každý pohyb přesně provedený do nemilosrdně vpřed uhánějící hudby a to vše na hranici tříminutového kyslíkového dluhu.

Mosteckému aerobiku reprezentovanému dlouhé roky úspěšně FIT KLUBEM D+M se tak podařilo ve všech třech kategoriích dobýt stupně vítězů a je tak třeba mu k této sezóně pogratulovat a do dalších let popřát mnoho dalších minimálně stejně úspěšných ročníků.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru