V Mostě se radoval Bautista, König zajel v superbikách svůj zatím nejlepší závod
Foto: Autodrom Most
Sport

Most - „Není k čemu,“ odpovídal na gratulace Oliver König, který v sobotním závodě v Mostě skončil na šestnáctém místě, což je jeho dosavadní nejlepší umístění v nejvyšší kategorii WorldSBK. Šanci na lepší a hlavně bodované umístění mu překazil nevydařený start, po kterém už bylo těžké dohnat ztrátu. Königovo rozladění, tak plynulo hlavně z vědomí, že mohl dojet ještě lépe. O to větší motivaci má však na nedělní závod, který odstartuje dnes ve 14 hodin.

Jinak ale sobotní závod přinesl fanouškům nejrychlejších sériových motorek dramatickou podívanou, o kterou se postarala velmi vyrovnaná čtyřka Razgatlıoğlu, Bautista, Rea a Redding. Reddingovi, od kterého v minulém roce mostecký autodrom nejprve schytal několik výtek kvůli únikovým zónám, technická trať sedí. Letos bylo jeho zatím nejlepší umístění třetí místo v superpole race v Donnigtonu. V sobotním závodě se postupně propracoval na druhé místo a chvílemi se dotahoval i na vedoucího Španěla Bautistu na Ducati. Do pořadí ale zasáhl Toprak Razgatlıoğlu, který po dramatickém souboji bral nakonec druhé místo a Redding skončil třetí. Vítěz Alváro Bautista se radoval z prvního místa o to víc, že svému týmu přinesl dohromady 1000. podium pro Ducati.

Přestože předpověď slibovala občasný déšť, nakonec se v Mostě jezdilo většinou na suchu a padl i traťový rekord. O jeho překonání se postaral loňský šampion Toprak Razgatlıoğlu na Yamaze. S časem 1:31,936 min posunul loňský rekord, který zajel Jonathan Rea (1:31,996 min).

Z českých jezdců série WorldSBK měl největší šanci na úspěch Petr Svoboda startující ve třídě SSP300. V kvalifikaci byl na sedmém místě, ale v závodě spadl v druhém kole a dokončil na celkovém 24. místě. O příčku před ním byl další Čech Filip Feigl, který startoval na divokou kartu.

Ve třídě supersport je stálým českým účastníkem Ondřej Vostatek. Před závodem si pochvaloval celkové zrychlení, které přinesl nový mostecký asfalt. To se projevilo i na výsledném velmi pěkném 11. místě, čímž se stal nejúspěšnějším českým zástupcem v sobotní části severočeského závodního víkendu.

V neděli má být slunce

Výhled na neděli slibuje stabilní slunečné počasí a to se bude jistě líbit nejen divákům, ale i jezdcům. Největší souboje lze očekávat mezi vyrovnanými superbiky. Šanci na podium má, jak vedoucí Španěl Bautista na Ducati, tak Jonathan Rea na Kawasaki, Toprak Razgatlıoğlu na Yamaze i Scott Redding na BMW. Půjde tedy nejen o souboj jezdců, ale i značek.

Nedělní program začíná hned v 9 hodin WarmUpem třídy WorldSBK. V 11 hodin se jede WorldSBK superpole race a hlavní závod startuje ve 14 hodin. Diváci se ale mohou těšit i na množství závodů nižších tříd a doplňkových sérií jako je Northern Talent Cup nebo doprovodný program, v kterém opět vystoupí stunt rider Martin Krátký. Samozřejmostí je Paddock show, volný vstup do paddocku a další atrakce pro fanoušky, kteří jsou v této sérii doslova součástí děje. Vstupenky jsou k dostání online, nebo i přímo na pokladnách autodromu.

Neděle 31. července 2022

09:00-09:15 > WorldSBK - WUP
09:25-09:40 > WorldSSP - WUP
09:50-10:05 > WorldSSP300 - WUP
11:00 > WorldSBK - závod SP
12:30 > WorldSSP - 2. závod
14:00 > WorldSBK - 2. závod
15:15 > WorldSSP300 - 2. závod

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru