Pohárovou premiéru na trati dlouhého triatlonu ovládli v Mostě Oppolzer a Benčová
Foto: Česká triatlonová asociace
Sport

Most - Jan Oppolzer dokázal ovládnout také druhý pohárový závod v dlouhém triatlonu. Po vítězství na Moraviamanovi triumfoval i při Triatlonu Most, který se konal v neděli 14. srpna u jezera Matylda. Mezi ženami bere prvenství Renáta Benčová.

Závod mužů nabídl dramatickou podívanou, kterou musela rozhodnout až běžecká část. Po 3,8 km plavání v jezeře Matylda totiž do depa vbíhali společně David Jílek s Janem Oppolzerem. Během 180km cyklistiky se nejprve přetahovali o první místo. Na rychlé trati vedoucí po hlavní silnici směrem na Chomutov se ale přece jen nakonec podařilo Oppolzerovi vypracovat mírný náskok. „Stálo mě to poměrně hodně sil a když jsem pak viděl, jak je ten odstup mezi námi malý, přišlo mi to skoro zbytečné,“ popsal Oppolzer. „Na běhu jsem pak nebyl tak unavený, jak jsem očekával, takže se mi podařilo zvítězit. Jsem moc spokojený s výkonem i se závodem, který byl velmi dobře zorganizovaný,“ dodal Oppolzer, který si připsal nejrychlejší běžecký čas dne a zvítězil v celkovém čase 8:34:06.

Na druhé místo se v maratonu posunul Jan Kundrát, který na vítěze ztratil přibližně 27 minut. Třetí místo patří Jiřímu Kaplanovi.

V závodě žen sledovali diváci jasnou záležitost. Už od plavecké části byla ve vedení Renáta Benčová, která si pak připsala nejrychlejší čas také na kole. A v běhu už své vedení bezpečně kontrolovala a zvítězila v čase 10:31:06. Druhé místo obsadila se ztrátou 16 minut Slovenka Zora Kohoutková, třetí příčka patří Julii Sandře Stolarčíkové.

„Dnes to bylo parádní. Diváci podporovali a fandili, závod byl perfektně zorganizovaný a všichni jeli férově bez draftu. Plavání bylo krásné, akorát po otočce bylo trochu nepříjemné, že svítilo sluníčko do očí. Cyklistika byla rychlá a perfektně značená, takže to jelo perfektně. Jenom u běhu bych byla raději, kdyby se běželo méně než deset okruhů,“ smála se Benčová v cíli.

V Mostě se závodilo také na střední trati, na které byli nejrychlejší Pavel Hradil s Helenou Kotopulu. Výsledky z tohoto závodu se ovšem nepočítají do Českého poháru v dlouhém triatlonu. V původním kalendáři Českého poháru nefiguroval ani Triatlon Most LONG. Do termínové listiny byl zařazen až v průběhu sezony jako náhrada za piešťanský závod SLOVAKMAN 226, který se v letošním roce neuskuteční kvůli složité dopravní situaci ve městě.

Český pohár v dlouhém triatlonu zakončí 27. srpna PILMAN Triatlon.

Výsledky

Triatlon Most (LONG), 14. srpna 2022

Muži: 1. Jan Oppolzer 8:34:06, 2. Jan Kundrát 9:01:24, 3. Jiří Kaplan 9:06:23

Ženy: 1. Renáta Benčová 10:31:06, 2. Zora Kohoutková 10:47:39, 3. Julie Sandra Stolarčíková 11:16:5

Kompletní výsledky najdete zde.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru