Brankář Miroslav Hanuljak sice pověsil brusle na hřebík, ale dál zůstává u Pirátů Chomutov
MIROSLAV HANULJAK SE STAL NOVÝM VEDOUCÍM TÝMU. FOTO: PIRÁTI CHOMUTOV
Sport

Chomutov – Klub Piráti Chomutov dnes na webu potvrdil, že rekordman v počtu odchytaných zápasů za Chomutov Miroslav Hanuljak zůstává u týmu. Osmatřicetiletý rodák z Mostu, který letos ukončil kariéru, nahradí Petra Freiberga v pozici vedoucího týmu.

Zároveň se stane trenérem brankářů. Nahradí Petra Freiberga, kterému pracovní povinnosti spojené s povýšením bohužel neumožňují nadále vykonával funkci vedoucího mužstva. Tu po něm přebírá právě parťák z postupového ročníku 2021/2022.
Petr Freiberg v létě 2020 po pěti sezónách bez hokeje na oficiální úrovni znovu nazul brusle, aby Pirátům pomohl z krajské ligy na celorepublikovou ligovou úroveň. První pokus hned po dvou duelech stopla pandemie koronaviru, o ročník později už byl součástí postupového týmu.

Piráti chomutov Freiberg

SRDCAŘ PETR FREIBERG SE S TÝMEM PIRÁTI CHOMUTOV ROZLOUČIL. FOTO: PIRÁTI CHOMUTOV

Po přesunu o patro výš však kariéru definitivně uzavřel, ale se spoluhráči zůstal jako vedoucí mužstva. Nyní mu pracovní povinnosti vystavily stopku pro hokej úplně. „Petr dlouho dopředu avizoval, že po sezóně skončí. Nicméně máme od něj příslib, že v případě opravdu velké nouze nám vypomůže,“ líčí manažer A-týmu Jiří Sochor. „Chtěl bych mu touhle cestou poděkovat za všechno, co pro klub v jednom z nejtěžších období udělal na ledě i mimo něj,“ doplňuje místopředseda klubu.

Pro vedení tak nebylo překvapením, že musí hledat nového vedoucího. Pár týdnů po skončení sezóny je jasno, neboť v klubu pokračuje Miroslav Hanuljak. „Se sportovní manažerem Martinem Pešoutem jsme hledali někoho, kdo by v kabině nebyl úplně novým článkem a zároveň má prostor pomáhat Danielu Šabakovi na každodenní bázi,“ popisuje Jiří Sochor.

„Miroslava Hanuljaka jsme oslovili jako prvního. Práce ve firmě mu umožňuje být u týmu, takže po krátké poradě s rodinou souhlasil,“ přibližuje závěrem s tím, že novodobý rekordman v počtu startů mezi gólmany bude zároveň trenérem brankářů A-týmu, juniorů a dorostu.

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru