Kluky finálová prohra mrzela, až po nějaké chvíli přišla radost ze stříbrné medaile. Foto: SK Bivoj Litvínov
Sport

Litvínov – Po roce se mladí litvínovští florbalisté opět vydali na jeden z největší světových turnajů mládeže ve florbale. Na sever Evropy do Švédska se nevydal jen jeden český tým, nejprestižnější akce láká florbalisty z celého Česka. Nicméně jen černožlutí Severočeši se mohou pochlubit takovouto bilancí. Tým SK Bivoj Litvínov tentokrát dovezl stříbro! Starší žáci se v bitvě o celkové prvenství utkali se soupeřem, kterého loni porazili. Tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu švédského týmu Vaxjo IBK.

Jak celý Gothia Cup 2024 probíhal, popsal na webu sportovního klubu Jan Štěpánek:

Po šestnáctihodinové cestě autobusem a přes dva trajekty jsme vystoupili unavení a rozlámaní do nádherného, ale mrazivého počasí ve Švédsku. Na rozhýbání přišel hned po obědě přátelský zápas proti neúplnému týmu Znojma, který naše mužstvo v pohodě zvládlo vítězstvím 11:4.

Ve Švédsku čekalo na kluky mrazivé počasí. Foto: SK Bivoj Litvínov

Následující den již začínal samotný turnaj, do kterého jsme vstupovali s tím, že žádného soupeře neznáme. V naší kategorii bylo 55 účastníků rozdělených do 11 skupin, čekaly nás tedy 4 zápasy v základní části a poté rozdělení na play off A a B, mezi švédskými a norskými týmy byly i tři české.

První soupeř byla švédská Varla IBK, se kterou jsme si hladce poradili 16:0 ( Štěpánek 5, Pipota 2, Konopík, Šabaka, Vácha, Lukáš, Lán, Froněk, Šuta, Kotlán, Kočíb). Více než se soupeřem jsme bojovali s povrchem, ale jinak panovala spokojenost a odpadla úvodní nervozita.

Odpoledním soupeřem byl Jonkopings IK „B“, únava z cesty nás trochu dohnala, soupeř se dokonce dostal do vedení, ale pak se již ukázala kvalita našeho týmu 8:2 ( Šabaka 2, Štěpánek 2, Lán 2, Pipota, Kočíb).

Dle čtvrtečních výsledků bylo jasné, že jsme favorit skupiny, což jsme v pátek potvrdili jak v ranním zápase Bjarreds IBK 11:1 ( Lán 3, Kočíb 3, Štěpánek 2, Šabaka, Lukáš, Arazim T.), tak v odpoledním s Linkopings IBK „B“ 17:0 ( Štěpánek 4, Lán 4, Pipota2, Froněk 2, Kočíb 2, Šabaka, Lukáš, Křivánek).

V sobotu začínaly boje o medaile, takže každý prohraný zápas znamenal konec medailovým ambicím, které jsme po základní části museli přijmout.

V osmifinále se nás pokusil zastavit Fagerhult Habo IB, ale Litvínov nenechal fanoušky dlouho pochybovat ,kdo že postoupí do čtvrtfinále. Od začátku jsme zápas ovládli a vyhráli 8:2 ( Šabaka 2, Štěpánek 2, Lán 2, Konopík, Lukáš).

Ve čtvrtfinále jsme konečně měli soupeře, který se nám rovnal fyzicky a snažil se vyrovnat našim neustále povzbuzujícím fanouškům. Výsledek vypadal jednoznačně, ale jonkopingské áčko nás donutilo hrát náročný florbal plný soubojů, boje o medaile ale čekaly na náš tým. Litvínov : Jonkopings „A“ 7:1 (Lán 3, Štěpánek 2, Froněk, Zlata).

V nedělním semifinále přišlo příjemné překvapení v podobě posíleného Znojma, psychika a tribuny byly na naší straně, takže jsme zápas ovládli dost jednoznačně 16:3 (Lukáš 4, Lán 3, Šabaka 2, Štěpánek 2, Pipota2 , Vácha, Kočíb, Froněk).

Ve finále stanula dle výsledků dvě nejlepší mužstva turnaje. Náš finálový soupeř přehrával své protivníky podobně jako Litvínov, proto se dala očekávat velmi vyrovnaná bitva, která začala již při nástupu krásným burácením zaplněných tribun. Za neustálého povzbuzování jsme svedli vyrovnanou bitvu, při které byl soupeř o jeden gól šťastnější a litvínovští hráči brali stříbrné medaile.

Litvínov : Vaxjo IBK 2:3 ( Lukáš 2)

Rád bych pochválil celý tým za perfektní přístup a bojovnost, mnozí hráči zažívali takový turnaj poprvé.

Speciální dík patří litvínovským fans, patřili opět k ozdobě turnaje. Jak se na takovém turnaji fandí, se můžete podívat ZDE.

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru