Na autodromu se v neděli jezdilo i přes vyhlášku, která to zakazuje
Vedení autodromu v neděli měřilo hluk aut a motorek. Foto: Autodrom Most
Sport

Most - V neděli 2. dubna od 9 do 18 hodin se na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu uskutečnilo testování a volné jízdy automobilů a motocyklů. Vedení společnosti AUTODROM MOST si uvědomuje, že v tento den už platila obecně závazná vyhláška č. 2/2017 statutárního města Most o regulaci hlučných činností, kterou zastupitelé města schválili 7. března.

Vedení autodromu učinilo veškeré kroky, aby při nedělní akci dodrželo hlukové limity na veřejném prostranství, jež jsou stanoveny zákonem. Měřil se například hluk motorů vybraných aut či motocyklů při vjezdu na závodní dráhu, řeší se i propustnost trati, tedy maximální počet aut či motocyklů na dráze v určitém čase.

Obecně však závaznou vyhlášku o regulaci hlučných činností považuje vedení autodromu za nezákonnou, naši právníci už podali podnět k pozastavení její účinnosti.

0304mereni

Měření hluku závodního speciálu. Foto: Autodrom Most

"Rádi bychom také poukázali na opatření, jimiž se snažíme eliminovat v maximální možné míře hluk z areálu autodromu. Máme již projekt na první z protihlukových stěn a požádali jsme o stavební povolení. Její umístění vychází z odborných posudků tak, aby byla co nejvíce účinná. Jde o první z plánovaných stěn. Počítáme také například s výsadbou dřevin nebo vybudováním zemního valu. Opatření si celkově vyžádají několik desítek milionů korun," dodal PR manager Jan Foukal.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru