OBRAZEM: Olympijský běh opět s rekordní účastí, na rozpálený okruh se vydalo 322 mužů a žen
Olympijský běh. Foto: Autodrom Most
Sport

Most - Také letošní ročník T-Mobile Olympijského běhu na velkém okruhu mosteckého autodromu přepisoval historické tabulky. Na start pod sálajícím sluncem se ve středu 21. června v podvečer postavilo 322 mužů a žen, loňskou rekordní účast se tak podařilo překonat o 73 závodníků. Vybírali ze dvou tratí, čtyřkilometrové a osmikilometrové, výstřel startéra poslal běžce na zvolenou trasu přesně v 18:30 hodin. Potřetí klání v Mostě organizovalo město.

Z prvenství na delší trati se radoval jednadvacetiletý Oto Ottenschläger z Litvínova. „Jsem tu potřetí, zatím vždy druhý. Mám proto velmi dobrý pocit. Tentokrát jsem závod zvládl takticky. Rovinka na konci bolela, ale dal jsem to,“ svěřil se šťastný vítěz. Dva okruhy se mu podařilo zaběhnout v čase 29:04,3 minuty. Mezi ženami nenašla na osmikilometrové trati přemožitelku Eva Kolaříková, která ji zvládla za 40:37,8 minuty.

Čtyřkilometrovou trať zvládl nejrychleji uběhnout Jakub Ihnačinec z Mostu v čase 14:51,3 minuty. Vítězstvím se obdaroval k osmnáctým narozeninám, jež slaví 22. června. „Věnuji se triatlonu. Na autodromu to byla dnes má premiéra, beru to jako trénink. Mám pochopitelně radost, že hned první start skončil vítězně,“ uvedl sympatický mladík. V ženské kategorii proměnila svůj výkon ve zlato Kateřina Kutílková s časem 18:19,3 minuty.

Tři nejrychlejší muži a ženy na každé z tratí si kromě medailí odvezli domů i věcné dary a propagační předměty. Celkové výsledky účastníků závodu na obou tratích jsou k dispozici zde.

Fotogalerie

Na autodromu se běhá už od roku 1985, o dva roky později se zdejší závod přihlásil k mezinárodní akci Olympijský běh. V Československu měl právě v tom roce premiéru v Praze na Strahově. „Ani dnes nechybělo několik matadorů, kteří start tohoto závodu pamatují osobně, například Bohumil Kreml, Václav Smolák nebo Tomáš Ondrášek,“ vyjmenoval neúnavné sportovce dlouholetý pořadatel závodu a jeho současný promotér Petr Pabišta.

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, jež jsou součástí mezinárodního Olympijského dne, zapojilo ve stejný den a čas přes 70 tisíc běžců v 81 českých a moravských městech. Ambasadory akce jsou jeden z nejlepších kajakářů světa Vavřinec Hradílek a reprezentant v moderním pětiboji Jan Kuf.

Běžci si dají další sraz na autodromu začátkem listopadu. Čeká je premiéra amatérského závodu The Most HALFMARATHON #1. Více informací zájemci najdou zde.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru