Mostecká liga malé kopané se rozloučila s jarní částí, prázdniny stráví na prvním místě Atlético Most
Foto: Mostecká liga malé kopané
Sport

Most - Tuto a minulou neděli bylo v rámci DRFG Mostecké ligy odehráno na hřišti 11. ZŠ celkem šest zápasů. Vinou blížící se prázdninové přestávky a některých odložení se ani v jednom případě neodehrálo kompletní kolo a proto si reportážně shrneme neobvykle dvě kola ligy najednou.

Program minulé neděle zahájilo střetnutí Hospody ULITA a proOFFICE. Tým proOFFICE v zápase zaplatil krutou daň za nízkou účast a po padesáti minutách hry v oslabení odcházel ze hřiště potupen 21:2. Hned sedmnáct kanadských bodů si ze zápasu odnesl Zdeněk Tureček (6+11), který se tak stal bodujícím tohoto neúplného kola. Výjimečných devět gólů, tedy hned tři hattricky, v jednom zápase dokázal vsítit jeho spoluhráč Tomáš Sýkora (9+2). Výrazněji si v osobních statistikách polepšil ještě Antonín Harzer (2+3). Čestné úspěchy poražených zaznamenali David Berki (1+1) a Vojtěch Benda (1+0).

Druhé utkání dne nabídlo mnohem vyrovnanější partii, v které po boji podlehla Jablíčka Chomutov týmu Inseminátors FC 1:3, když ještě v poločase bylo skóre smírně 1:1. Všechny tři góly vítězů zařídil výborně hrající Pavel Jarolím (1+2). Dále pálili Michal Netolický a Jan Pyskatý (oba 1+0). Jediný zásah Jablíček nese podpis Rostislava Šebka. Tomáš Rain, netradičně v bráně Inseminátors, se stal s jediným obdrženým gólem gólmanem tohoto neúplného kola.

Program minulé neděle uzavřela výhra GMS Most nad FC Katalánci SWAG, kteří šli do zápasu určitě jako mírní favorité. GMS ale dokázali sehrát velmi dobré utkání a nakonec opouštěli hrací plochu po vítězství 11:7. Vítěze táhla dvojice Petr Bohata (4+2) a Jakub Černý (5+1). Výrazněji na sebe upozornili ještě Vladimír Wagner (0+5) a Jan Vrátil (1+2). V černých dresech poražených si ceněný hattrick připsal Jan Vrba (3+0). Třemi kanadskými body se mu vyrovnal jeho spoluhráč Lukáš Čábelka (1+2), po dvou pak brali Daniel Rulf (2+0) a Michal Broskovics (0+2).

Tuto neděli zahájilo střetnutí mezi Gamblers Most a GMS Most. Hráči GMS se i po týdnu dokázali vzepřít pozici lehkých outsiderů a slavili výhru i v tomto mimořádně kvalitním střetnutí. Tentokrát odcházeli do šaten s vítězstvím 4:3, když v zápase nejprve 2:0 vedli, poté 2:3 prohrávali, aby nakonec naplno ukázali nemalý potenciál, který se v jejich sestavě skrývá, a připsali si tři body. Mluvíme-li v této sezóně o ofenzivě vítězů, tak nejvýše určitě stojí jméno Petr Bohata. Tento ve velkém fotbale ortodoxní obránce se v tomto ročníku vyprofiloval jako ryzí zabiják a i tentokrát této své nové pozici beze zbytku dostál, když vstřelil všechny góly vítězů. Za Gamblers nastoupili i tři čerství stříbrní medailisté z Mistrovství Evropy v malém fotbale, Ondřej Bíro v bráně, Tomáš Režný v obraně a David Macko v útoku. Ani jeden z nich se v zápase rozhodně neztratil. David Macko bodoval dvakrát (1+1), Bíro se s předprázdninovou částí ligy rozloučil svou specialitkou, tedy vstřeleným gólem a Režný společně s Martinem Tancošem v obraně chránili Bíra před ještě více zásahy Petra Bohaty. Poslední zásah poražených si připsal Martin Hlaváček.

Po této malofotbalové lahůdce následovala jasná výhra letos skvěle hrající Hospody ULITA nad Kosmosem v poměru 15:2. V útoku vítězů opět rezonovala prověřená jména Vladimír Pátek (6+2), Vít Popelka (4+2), Zdeněk Tureček (2+1), Antonín Harzer a Martin Pučok (oba 1+2) či Stanislav Levý (0+3). Za poražené odpovídali spolehlivý Cosmin Filip a vydařená posila Kosmosu Václav Polívka (oba 1+0). Na oba jejich góly nahrával Jan Zajačik.

Poslední góly před prázdninovou přestávkou padaly v zápase proOFFICE – Jablíčka Chomutov a nebylo jich málo. Jablíčka Chomutov, pouze jeden starý vítěz prestižního turnaje v malém fotbale Gama Cupu, si připsala dominantní vítězství 17:4. Hned dvanáct gólů vítězů nese jméno Davida Haviara (5+7). Gólově se mu vyrovnal další hráč mosteckého výběru

v DRFG Superlize malého fotbalu Jan Kopta (5+2). Rovněž třetí hráč nastupující pravidelně v mosteckých barvách, Rostislav Šebek, vyčníval (2+3). Přes vysokou porážku si dokázal v dresu poražených připsat hattrick David Berki (3+0). Gólem ho pak doplnil jeho spoluhráč Jaroslav Hrvol (1+0).

To tedy byly na dva měsíce poslední góly mosteckého malého fotbalu. Prázdniny na prvním místě stráví Atlético Most před Hospodou ULITA a Jablíčky Chomutov.

Kanadskému bodování bude minimálně do zářijového pokračování vévodit Matěj Koudelka (21+22) z Atlética Most. Na druhém místě budou shodně se čtyřiceti body Petr Bohata (30+10) z GMS Most a David Haviar (21+19) z Jablíček Chomutov.

Střelcům vládne pevnou rukou Petr Bohata (30 zásahů) před Matějem Koudelkou a Davidem Haviarem (oba 21).

Titulem nejlepšího nahrávače ligy se může přes léto pyšnit Matěj Koudelka (22 asistencí) před Zdeňkem Turečkem (21) z Hospody ULITA a Davidem Haviarem a Jakubem Černým z GMS Most (oba 19).

Gólmanům povládne Václav Šlégr (famózní průměr 1,40 obdrženého gólu na zápas) z Atlética Most před Ondřejem Bírem (3,36) z Gamblers Most a Michalem Plochým (3,82) z Jablíček Chomutov.

K pokračování a vyvrcholení letošního napínavého ročníku jsou všichni příznivci malého fotbalu zváni zase od začátku září.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru