I volné testování ETCC potvrdilo, že nedělní finále bude na krev
Foto: Autodrom Most/Milan Tomsa
Sport

Most - Páteční volné testování před závěrečným závodním víkendem letošního ročníku evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC), který pod názvem The Most Grand Finale hostí v premiéře mostecký autodrom, ovládl lídr průběžného pořadí jezdců Petr Fulín se Seatem Leon Cup Racer. Potvrdil tak, že okruh v Mostě velmi dobře zná, sedí mu a má ho moc rád. Před dvěma nedělními závody ale zůstává při zemi. Rozdíly v dosažených časech na jedno kolo mezi adepty na titul byly totiž velmi nepatrné.

„Výsledky testování nelze přeceňovat. Už od čtvrtka se ukazuje, že špička v ETCC je velmi vyrovnaná. I když mám výhodu domácího prostředí, největší konkurenti se zlepšují každým kolem. Srovnali jsme se za sebe v nejlepším zajetém kole do jedné vteřiny. Zase to bude napínavé až do konce,“ shrnulo české želízko v ohni své pocity.

Fulín připustil, že ani vyvrcholení sezony před domácím publikem na klidu nepřidá. „Jsem samozřejmě pod tlakem, očekáváme na 1 200 fanoušků v ochozech. Trochu starosti mi dělá místní extrémně větrné počasí. V neděli navíc předpovídají déšť. Normálně mi závodění na mokru nevadí, pokud se ale přidají prudké poryvy větru, nebo nepředvídatelné výkyvy počasí, nebudu nadšený. Když má být ošklivo, ať je ošklivo po celý závod,“ doplnil.

Fulín drží třináctibodový, respektive patnáctibodový náskok před třemi největšími rivaly, jimiž jsou Švýcar Christjohannes Schreiber, Maďar Norbert Nagy a Igor Stefanovski z Makedonie. V případě, že by nikdo z nich ani v jednom ze závodů či kvalifikaci nebodoval, má ještě teoretickou šanci na titul i zkušený matador Peter Rikli ze Švýcarska.

V Mostě diváci uvidí i další české jezdce ve startovním poli ETCC, pro všechny je to nová zkušenost. Petr Čížek a Petr Fulín junior pilotují Seat Leon Cup Racer, teprve sedmnáctiletý Václav Nimč mladší se představí ve voze VW Golf TCR německého týmu Steibel Motorsport. A právě benjamínek ihned při volném testování příjemně překvapil šestým nejlepším časem. „S Golfem si už po pár trénincích sedíme, velmi dobře se ovládá. Čekal jsem, že to bude mnohem těžší, jsem z toho auta opravdu nadšený,“ pochvaloval si.

0710etcc

Foto: Autodrom Most/Milan Tomsa

V Mostě má talentovaný mladý jezdec napilno. Bojuje totiž také o body v sérii Twingo Cup, která je součástí víkendu The Most Grand Finale. Diváci dále uvidí sérii Haigo ADAC, která zahrnuje souboje formulových i cestovních vozů bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a jízdu pravidelnosti FAS AČR. O vítězi v ní nerozhoduje pořadí v cíli. Tuzemští jezdci na továrních speciálech i ve vozech individuálních konstrukcí mají za úkol zajet pokud možno stejný čas ve dvou měřených kolech.

Víkend tedy slibuje napínavou a rozmanitou podívanou, organizátoři ji zpestří i bohatým doprovodným programem. Akrobatickou leteckou show se blýskne účastník prestižního seriálu Red Bull Air Race v kategorii Master Class Petr Kopfstein. Polední přestávku pak oživí koncert hudební skupiny Rock Slaves na cílové rovince či adrenalinová drift show. Spousta zábavy, her, soutěží či naučná stezka čeká na nejmenší návštěvníky závodního víkendu.

(fou)

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru