David Vršecký pojede o prázdninách Zlatou míli. Vítěze soutěže o taxijízdu povozí v safety caru
Ilustrační foto: Autodrom Most
Sport

Most - Dvojnásobný vítěz evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) a držitel prestižního ocenění Zlatý volant David Vršecký z roudnického týmu Buggyra se v polovině prázdnin objeví na mosteckém okruhu v nezvyklé roli.

„Organizujeme společně s týmem Buggyra originální výlet plný adrenalinu na našem okruhu pod názvem Zlatá míle, a to 27. a 28. července. Je zaměřen na vášnivé řidiče a milovníky motorsportu, nabízí však program pro celé rodiny,“ vysvětlila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková s tím, že průvodcem výletu bude právě David Vršecký.

Účastníci výletu vyrazí z Prahy, první zastávkou bude technologické centrum týmu Buggyra v Roudnici nad Labem. „Následuje společná snídaně, návštěva zázemí týmu včetně prezentace tahačů a prohlídky minimuzea s expozicí závodního oblečení a stovkami vyhraných pohárů a cen,“ upřesnila Zajíčková.

Skupina pak bude pokračovat do areálu mosteckého autodromu, kde ji čeká exkurze po závodní věži, jízda v motokárách a na čtyřkolkách. „Po stylovém obědě v boxech už přijde adrenalin. Každý se může projet ve vlastním voze po závodním okruhu, přitom využít koučinku Davida Vršeckého. Vítěze soutěže o taxijízdu pak David proveze po okruhu ve voze safety car. Každý účastník dostane dárek a také fotodokumentaci z výletu,“ doplnila Zajíčková. Více informací zájemci získají zde, kde se mohou přihlásit na výlet prostřednictvím on-line formuláře.

Buggyra jako jeden z nejúspěšnějších týmů ETRC vykročila o uplynulém víkendu na okruhu v italském Misanu za obhajobou titulu. A to jak individuálního, kdy post úřadujícího evropského lídra z loňského roku drží pilot Adam Lacko, tak týmového. K dvojnásobnému úspěchu přispěl právě David Vršecký, letos jej v kokpitu druhého vozu nahradil Brit Oly Janes.

Start Buggyry za obhajobou v Misanu zkomplikovaly zdravotní potíže šampiona Lacka. Adam po náročné operaci a v bolestech nakonec všechny čtyři úvodní závody absolvoval. Zatímco v sobotu dokázal oba dojet na skvělé stříbrné příčce, v neděli už se tak nedařilo. Třetí závod po kolizi znamenal deváté místo, závěrečný nedělní závod po další kolizi už David nedojel. Premiéru nové sezony tak proměnil v průběžnou pátou pozici v celkovém hodnocení jezdců. Týmový kolega Oly Janes získal dvakrát pódium v hodnocení nováčků, žádný bod si však zatím nepřipsal. V hodnocení týmů je Buggyra po úvodním závodním víkendu rovněž pátá. Díky dvěma víkendovým vítězstvím se vedení v průběžném pořadí ujal Němec Jochen Hahn s vozem Iveco.

Fanoušci se na domácí pokračování šampionátu okruhových tahačů, které se uskuteční už tradičně pod názvem Czech Truck Prix na mosteckém autodromu, mohou těšit o víkendu 1. a 2. září.

Autor: Jan Foukal, Autodrom Most

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru