Vytrvalci po roce změří síly v areálu mosteckého autodromu
Foto: Autodrom Most
Sport

Most - Na úspěšnou loňskou premiéru naváže 3. listopadu na mosteckém autodromu druhý ročník amatérských vytrvalostních závodů The Most HALFMARATHON #2. Vzhledem k vybrané lokalitě nebudou mezi startujícími chybět ani osobnosti motoristického sportu.

„Účast v roli vodiče už potvrdil motocyklový závodník, účastník světového šampionátu superbike Jakub Smrž,“ prozradila hlavní organizátorka akce a ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. Zájemci se mohou přihlásit do závodu zde.

Účastníci běhu i diváci se podle ní mohou těšit na další známé sportovce, jednání s nimi pokračují. Startérem by mohl být trojnásobný šampion evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petr Fulín. „Ráda bych přivítala také ultramaratonce Kateřinu Kašparovou a Ondřeje Veličku. Z loňské premiéry našeho půlmaratonu se museli omluvit, běželi ve stejném termínu čtyřiadvacetihodinový závod v Číně. Snad to letos vyjde,“ doufá Raková.

1809autodrom1

Foto: Autodrom Most

Jednou z novinek letošního ročníku je částečná změna trati. Loni běžci využívali velký okruh autodromu i asfaltové výcvikové plochy polygonu. Letos zpestříme povrch šotolinou a závod možná povede i po offroadové trati. Z vložených závodů zopakujeme běh dětí a maminek s kočárky na cílové rovince okruhu. Přidáme nejspíš i štafetový závod. A motivací pro absolutního vítěze v mužské a ženské kategorii bude jistě prize money, tedy finanční odměna,“ upřesnila ředitelka polygonu.

Při premiéře v roce 2017 se postavilo na start 151 běžců, letos pořadatelé chtějí překročit hranici 200 mužů a žen. Půlmaraton měří 21,0975 kilometru. Závodníci odstartují v 11:00 hodin, časový limit pro dokončení závodu jsou čtyři hodiny. Běžci jsou rozděleni do pěti věkových kategorií: muži do 39 let a nad 39 let, ženy do 39 let a nad 39 let a muži a ženy nad 65 let.

1809autodrom3

Foto: Autodrom Most

Startovné ve výši 350 Kč zahrnuje kromě medaile pro tři nejlepší v každé kategorii také startovní číslo, občerstvení během závodu a po doběhnutí i teplou polévku v místní restauraci. „Na místě registrace stojí 450 Kč, což je ve srovnání s loňským rokem o 150 korun méně,“ doplnila Veronika Raková.

Premiérovým vítězem půlmaratonu premiérového ročníku na mosteckém autodromu se stal Jan Žaloudek z Mostu. Domácí vytrvalec tak zároveň časem 1:17,08 hodiny ustanovil rekord mítinku. Titul nejrychlejší ženy prvního ročníku půlmaratonu patří Ivaně Vávrů z Chomutova, která trať dlouhou 21,0975 kilometru zdolala v čase 1:33,42 hodiny. Do cíle v čase 2:36,06 hodiny dorazil i nejstarší účastník půlmaratonu, tehdy šestasedmdesátiletý Karel Červenka z Hory Svaté Kateřiny.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru