Na vandr s Madonou se můžete vydat už jen do čtvrtka
Foto: Ilona Kaulfuss
Zajímavosti

Dubí – Využijte posledních pár dní k návštěvě unikátní výstavy Madona na vandru v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Už jen do čtvrtka 21. září máte možnost seznámit se s osudem pozdně gotického oltáře z Fürstenau, který byl nakonec předán jako dar do nové kaple na Předním Cínovci. Dnes je uchován v teplickém muzeu. Přeneseně spolu s Madonou na oltáři prožijete její putování na pozadí válek, atmosféry ve společnosti, ale i v souvislosti s měnícími se postoji církve.

Expozice je brilantně zpracovaná a provede vás neotřelým vizuálním prostředím cestou, kterou prošla Madona v toku času, počínaje koncem 15. století, kdy byl oltář postaven. Výstava je koncipována způsobem, který vás vtáhne do děje. Ocitnete se v kostele v Pirně, následně i venku na dešti po jeho vyhození, nejspíše v rámci reformace. Zamíříte s ním do evangelického kostela ve Fürstenau, kam byl poničený na poslední chvíli převezen a nakonec do kaple na Předním Cínovci. Cestou získáte spoustu zajímavých informací a seznámíte se s artefakty, které běžně neuvidíte.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru