Koordinátorky Kabelkománie Blanka Virtová s Markétou Smejkalovou. Foto: KZ
Zajímavosti

Ústecký kraj – Vstupní vyšetření potenciálního dárce kostní dřeně pojišťovny nehradí. To má na starost Nadace pro transplantace kostní dřeně. A podpořit tuto nadaci může kdokoli. Třeba věnováním kabelky na Transfuzním oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

 

Charitativní bazar kabelek „Kabelkománie“ v ústecké Masarykově nemocnici probíhá už osm let. Za tu dobu tam pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně vybrali více než 400 tisíc korun.

„Pokud máte doma kabelku, kterou už nenosíte, nevyhazujte ji. Stačí ji ve všední dny mezi 7. a 14. hodinou přinést k nám na transfuzní oddělení ústecké nemocnice v budově C. My kabelku prodáme a výtěžek věnujeme Nadaci pro transplantace kostní dřeně,“ vysvětluje princip charitativního bazárku pracovnice transfuzního oddělení a koordinátorka Kabelkománie Blanka Virtová. „Ve stejném čase si lidé samozřejmě mohou také přijít kabelku koupit. Kromě kabelek si zájemci mohou ale zakoupit také šperky, šátky a další módní doplňky,“ dodává Markéta Smejkalová, další z koordinátorek oblíbené Kabelkománie.

„Zájem dárců krve o Kabelkománii nás velmi těší. Jsem moc rád, že se lidé nezastaví u toho, že nám přijdou darovat svou nejcennější tekutinu, ale řada z nich nám věnuje i kabelku, případně si zde nějaký módní kousek pro dobrou věc zakoupí. Děkuji všem, kteří spolu s námi pomáhají, stejně jako našim zaměstnancům, kteří tuto prospěšnou akci pořádají a koordinují,“ dodal primář transfuzního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Jiří Masopust.

Český národní registr dárců dřeně funguje už více než třicet let. Transfuzní oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a nemocnice v Mostě s ním od počátku spolupracují jako dárcovská centra. S ústeckým dárcovským centrem kooperují náběrová střediska v nemocnicích v Teplicích a v Děčíně.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru