Členové kapely Divokej Bill při podepisování fotoobrazů. Foto: Jaroslav Noska, zdroj: NetwIN production
Zajímavosti

Chomutov – Již čtvrtým rokem se český fotograf, rodák z Málkova na Chomutovsku, Jaroslav Noska rozhodl zpříjemnit Vánoce dětem z Klokánku a stejně, jako v předchozích letech, i letos mu v tom pomáhají přední čeští interpreti, se kterými dlouhodobě spolupracuje. Více než desítka českých hvězd podepsala fotoobrazy, které se od pátku draží na portálu VinylLife.cz. Výtěžek z aukcí bude použit na nákup vánočních dárků a dobrot dětem z Klokánku.

Jaroslav Noska je dvorním fotografem kapely Rybičky 48 a dlouhodobě spolupracuje i s jinými předními českými interprety. V roce 2020 jej napadlo, že by mohl svých přátelství s českými hvězdami využít v šíření dobra, a tak svá díla nechal vytisknout, podepsat, vydražit a za výtěžek z prodaných obrazů vykouzlil úsměv na tváři desítkám dětem z Klokánku. V každém roce se Jaroslav Noska snaží pomocí dražby podepsaných obrazů získat finance na nákup dárků a dobrot či jiných potřebných věcí. 

„Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím především pro děti. Bohužel je mnoho dětí, které nemají to štěstí být s rodinou. Stalo se jim něco, co je rozdělilo. Nikdo si nedokážeme představit, jak to pro ně musí být těžké – být dítě a místo dárků pod stromečkem toužit po rodině. Není nic horšího než smutné dítě o Vánocích. A proto každý rok spojím síly s interprety a následně za vybrané finance jedu koupit dárky a dobroty. Co je více než dětský smích o Vánocích?“ vysvětluje fotograf Jaroslav Noska důvod, proč se rozhodl pomáhat.

Jak sám fotograf upozorňuje, výtěžek z aukcí obrazů není určen pro chod Fondu ohrožených dětí (FOD), ale do poslední koruny se použije na nákup věcí přímo pro děti.

Foto: Jaroslav Noska

Do letošní sbírky se zapojili Arakain, Divokej Bill, Dymytry, Harlej, Kabát, No Name, Richard Krajčo s Dominikou Roškovou, Rybičky 48, Sofian Mejdmejd, Tomáš Klus a Viktor Sheen. Od pátku 8. prosince budou každý den na webu VinylLife.cz zveřejněny aukce několika podepsaných fotoobrazů, které se budou dražit vždy pět dní. Poslední aukce skončí 20. prosince, aby Jaroslav Noska mohl 22. prosince sednout do auta, udělat nákup a rozvést dárky Klokánkům v Chomutově, Ústí nad Labem, Pardubicích, Litoměřicích a Dolním Benešově. 

„A pokud se podaří vybrat větší částku, určitě pomůžeme i dalším,“ slibuje Noska. 

Foto: Jaroslav Noska

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru