Zdroj: Autodrom Most
Zajímavosti

Most - Projeďte si s Pepou Sršněm Autodrom Most v protisměru a zjistěte, proč se jezdí okruhy vždy jen jedním směrem. Cílem bylo upozornit na to, jaké bezpečnostní prvky jsou na okruhu a že bezpečnost je tam vždy na prvním místě.

Bezpečnost jezdců je na mosteckém autodromu absolutní prioritou. Okruh splňuje nejpřísnější podmínky mezinárodní motocyklové federace FIM a proto se letos již čtvrtým rokem v Mostě může jet Mistrovství světa Superbiků, a to v termínu 19 až 21 července.

Dráha je navržena tak, aby poskytovala maximální ochranu při jízdě jedním směrem. Z toho plyne to nejdůležitější: optimální umístění bariér, únikových zón, tvar obrubníků a dalších bezpečnostních prvků, které jsou klíčové pro minimalizaci rizik. Při jízdě v opačném směru tyto prvky nemohou plně fungovat, což výrazně zvyšuje riziko vážné nehody.

Také samotná trať je konstruována pro zatížení v jednom směru a snaha je o co nejvíce rovnoměrné opotřebení dráhy. Pravidla a předpisy jsou založeny na mnohaletých zkušenostech a analýzách, aby byla zajištěna maximální bezpečnost pro všechny účastníky.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru