Foto: Zoo Děčín
Zajímavosti

Děčín – Další neuvěřitelný odchov si na své konto připsala děčínská zoologická zahrada. Po čtyřech letech se opět raduje z mláděte u čápů černých.

„Samotný odchov není zas až tak velkou raritou, výjimečnost tohoto odchovu spočívá v tom, že mládě přivedl na svět pár, u kterého už nikdo v žádný nedoufal. Samec má úctyhodných 29 let a velmi letitá je i samice. Její přesný věk neznáme, protože byla v roce 1999 přijata do olomoucké zoo jako hendikepované zvíře z volné přírody, odkud o tři roky později odešla k nám,“ vysvětlil zoolog Petr Haberland.

1906cap2 59601

Foto: Zoo Děčín

Ve volné přírodě se čápi černí přitom dožívají 15, výjimečně 20 let! Že se čápi stanou rodiči „na takhle stará kolena“, už v zoo nikdo nečekal. Už v roce 2020, kdy odchovali jedno mládě, považovala zoo odchov za malý zázrak! Na vejcích sedí čápi zhruba 33 dní, samec zůstává se samicí po celou dobu hnízdění, na vejcích sedí střídavě oba rodiče a oba také krmí mláďata. Oba rodiče si hnízdo i s měsíčním mládětem pečlivě stráží. Veterinární kontrola odhalila, že je to samička.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru