TIP NA VÝLET: Máte rádi chilli papričky? Tyto exotické pálivé krásky si teď můžete přijít prohlédnout zblízka
Foto: Botanická zahrada Teplice
Výlety

Teplice - Chilli papričky jsou nejoblíbenějším a nejrozšířenějším kořením na světě. Jsou základní přísadou mnoha národních kuchyní (mexické, thajské nebo indické).

„Proto bychom vás rádi pozvali na výstavu chilli papriček, která se koná ve venkovní expozici Botanické zahrady Teplice v sousedství expozice Mexiko. Výstava začíná v úterý 17. 8. s otevřením zahrady v 9.00“ sděluje ředitel Petr Šíla. Chilli papričky jsou jednou z nejstarších amerických kulturních plodin, které do Evropy dovezl Kryštof Kolumbus.

„Na naší pálivé výstavě vám představujeme přes 90 různých kultivarů, které se liší svojí pálivostí udávanou ve Scovieollových jednotkách pálivosti. Tyto hodnoty jsou součástí jmenovek a bližší informace včetně tipů na pěstování se dočtou návštěvníci na čtyřech poutavých informačních panelech“ říká autorka výstavy Marcela Strnadová.

1008paprickykz1

Foto: Botanická zahrada Teplice

Mimo výstavy jsou chilli papričky vysazeny ve venkovní expozici Mexiko, kde mohou již od května návštěvníci sledovat růst rostlinek, jejich kvetení, tvorbu plodů a jejich postupné vybarvování.

„Kultivar Garda Fireworks hraje při dozrávání všemi barvami. Jak už jeho název napovídá (fireworks je v angličtině ohňostroj), tak přesně to by vám tato chilli paprička způsobila v puse. Naopak chilli paprička Peruvian Purple patří mezi ty s jemnou pálivostí. Záleží na průběhu počasí, ale předpokládáme největší vybarvování plodů v průběhu září“ dodává kurátor Jan Ptáček.

Výstava je součástí venkovní expozice a je přístupná veřejnosti v době otevření zahrady od 9.00-19.00 (srpen) a 9.00-18.00 (září). Aktuální informace jsou dostupné na webových stránkách www.botanickateplice.cz. Nezapomeňte se pochlubit s vašimi fotografiemi pálivých krásek! Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Komentované prohlídky skleníků

Do konce srpna stále probíhají víkendové komentované prohlídky skleníků v časech 14.30 a 16.00, a to 14. 8./15. 8./21. 8./28. 8./29. 8. Návštěvníci se ponoří do nitra deštného lesa a dozvědí se, který strom milují lemuři nebo proč mají podrostové byliny barevné listy. Sraz je před vstupem do foyer skleníku. Maximální kapacita je 15 osob a nezapomeňte respirátor. Na prohlídky není umožněna rezervace míst a je zdarma součástí vstupného.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru