OBRAZEM: V děčínské zoologické zahradě jsou po dvou letech znovu vlci
Zdroj: Zoo Děčín
Výlety

Děčín - Po téměř dvou letech může opět děčínská zoologická zahrada nabídnout svým návštěvníkům pohled na vlky eurasijské. Pár těchto psovitých šelem přicestoval ve středu 29. září ze Zoo Plzeň. Jsou to tříletí sourozenci, samec a samice. Jejich příjezdu předcházela rekonstrukce výběhu, kde byly vybudovány odstavné dvorky, které usnadní chovatelům manipulaci se zvířaty.

„V den příjezdu jsme vlky nechali zavřené ve dvorcích, jednak z toho důvodu, že byli před transportem přispáni, aby pro ně cesta ze západu Čech nebyla tak stresující a také aby se seznámili s novým prostředím. Druhý den ráno jsme jim už otevřeli průlez i do velkého výběhu, zvířata však i přesto setrvávala ve dvorcích a ven se odvážila až večer, když v zoo utichl provozní ruch,“ uvedl vrchní chovatel Petr Haberland. Obě šelmy vypadají klidně, ale samozřejmě jsou ještě bázlivé a s novým prostředím se musí nějakou dobu sžívat. Zoo proto prosím návštěvníky, aby se v blízkosti vlčího výběhu chovali klidně a usnadnili tak vlkům aklimatizaci.

Vlk1 394e7

Vlk2 48381

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru