Foto zdroj: Karlovarský kraj
Výlety

Jáchymov – U příležitosti výročí deseti let od úmrtí významného mineraloga, geologa a jáchymovského patriota Jana Hlouška se již tuto sobotu uskuteční dvě komentované prohlídky unikátní expozice minerálů a hornin v Královské mincovně v Jáchymově. Řada exponátů není vystavena nikde jinde na světě, tak se přijděte určitě podívat.

Expozice minerálů a hornin je jedním z významných odkazů, které zde Jan Hloušek zanechal. Průvodcem komentovaných prohlídek bude jeho přítel a kolega, mineralog a krystalograf Jakub K. Plášil z Fyzikálního ústavu AV ČR, který se jáchymovským minerálům dlouhodobě věnuje. Kromě jiného přiblíží, co stojí za výjimečnou pestrostí mineralogie zdejšího revíru.

Vstup do expozice bude po celý den volný. Takže pokud nestihnete komentované prohlídky, které proběhnou v 10 a ve 13 hodin, budete si moci prohlédnout zdejší unikáty bez vstupného.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru