Hněvín bude svítit purpurově! Speciálně osvětlená dominanta i večerní Purpurový ples připomenou předčasně narozené děti
Hrad Hněvín. Ilustrační foto
Co se chystá

Most - Světový den předčasně narozených dětí patří již několik let k 17. listopadu. Barvou tohoto dne je purpurová. Ve světě je obvyklé, že se k různým speciálním příležitostem nasvěcují architektonické dominanty měst. Tento krásný zvyk přijalo i Statutární město Most. V pátek 16. listopadu 2018 se, tak jako každý den, společně s veřejným osvětlením města rozsvítí i Hněvín.

Historicky poprvé se ale Hrad Hněvín zahalí do purpurového hávu a připojí se tak k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí.

„Hrad Hněvín je vidět široko daleko a proto jsme hrdí na to, že se takto výrazně Město Most do oslav zapojí. V Mostě je totiž jedno z 12 špičkových perinatologických center intenzivní péče v Česku. A právě pro neonatologické sestry a lékaře, kteří se v Nemocnici Most starají o předčasně narozené děti, pořádá Nedoklubko v ten samý večer benefiční Purpurový ples,“ uvádí Markéta Kučerová, koordinátorka za Nedoklubko pro Most.

„Purpurové nasvícení Hněvína a Purpurový ples by nebylo možné realizovat bez svolení primátora města Mostu Jana Paparegy a bez záštity jeho náměstkyně Markéty Staré, kterým děkujeme za vřelé přijetí žádosti o nasvícení Hněvína a spolupráci během příprav Purpurového plesu,“ dodává Markéta Kučerová.

„Obrovské poděkování pak patří elektroinstalační firmě Flumine Most, s.r.o. za to, že si vzala osvětlení Hradu Hněvín na starosti a svou práci odvádí (v rámci příprav již několik týdnů) dobrovolně bez nároku na honorář. Děkujeme Vám, že společně s námi pomáháte srdcem!“ vzkazuje koordinátorka.

Program Purpurového plesu

Benefiční Purpurový ples je konaný v předvečer Světového dne předčasně narozených dětí. Jde o akci pro neonatologické sestry a lékaře, kteří se v Nemocnici Most starají o předčasně narozené děti, protože právě jim patří obrovský dík za životy našich dětí. Dětí, jejichž život začíná někdy až příliš brzy.

Ples je pro všechny, kdo se chce přijít bavit, tančit, podpořit dobrou věc a ukázat, že i my v Mostě máme oddělení, na které můžeme být pyšní.

Purpurová barva není povinnou součástí dress code.

Program:

  • Oficiální část večera bude patřit představení práce a péče neonatologických sester a lékařů, Nedoklubka a partnerů. Budou předány ceny Pomáhám srdcem a uděleny dvě speciální ceny. Hlavním programem provede moderátor Petr Říbal a hudebně doplní Pavel Šporcl a Martin Rufer Quartet.
  • Druhá část večera patří tanci, dobrému pití a zábavě. Kromě párty ve znamení hitů 80. a 90. let pod vedením dvou DJ´s proběhne slosování lístků o ceny. Nebude chybět fotokoutek a soutěž v přebalování na čas.
    Mezi první a druhou částí programu je připraveno překvapení. Proto až v sále najednou zhasnou všechna světla, nebojte se. Začne show, která bude mít v Mostě premiéru.

Vstupenky je možné zakoupit buď v předprodeji v Turistickém informačním centru v budově magistrátu (250 Kč), nebo přímo na místě v den konání (300 Kč).

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru