Bonsaje prodal na internetu za několik tisíc. Jenže nebyly jeho
Ilustrační foto
Litvínov

Litvínov – Mostečtí kriminalisté objasnili případ zmizelých bonsají ze zahrádkářské kolonie a zahájili stíhání 30letého muže z Litvínova ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním.

Ten měl dvakrát po sobě v rozmezí pěti dnů vytvořeným otvorem v plotu nezván vstoupit na pozemek jedné ze zahrádek. Obviněný podle policistů odnesl pět rostlin a včetně poškození oplocení napáchal škodu ve výši 30 tisíc korun. „Bonsaje prý prodal na internetu neznámé osobě za 5 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Kriminalisté se zabývali i dalším případem a zjistili, že tento Litvínovan odcizil i dveře neobydlené bytové jednotky v Meziboří za 8 tisíc korun uvedl policejní mluvčí Václav Krieger. Při této výpravě mu pomáhala 34leté žena, která si také od policejního vyšetřovatele převzala sdělení obvinění z přečinu krádeže. Původní dveře dvojice vysadila a vyměnila za jiné, mnohem lacinější. Ženě hrozí v případě odsouzení dvouletý trest odnětí svobody. Muži pak o rok delší, protože ten už byl za majetkové trestné činy potrestán vězením na základě rozhodnutí Okresního soudu v Mostě.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru