Výrobní jednotka Chezacarbu. Foto: ORLEN Unipetrol RPA
Litvínov

Litvínov – Skupina ORLEN Unipetrol pokračuje ve svém závazku modernizovat a zvyšovat efektivitu svých výrobních technologií. V letošním roce dokončila modernizaci jednotky na výrobu elektrovodivých sazí Chezacarb.

Implementace nejnovějších technologií do unikátní výrobní jednotky s jejím následným rozšířením přinese zvýšení výrobní kapacity a efektivnější využívání surovinových a energetických zdrojů. Skupina tak plní své závazky v rámci udržitelného rozvoje, inovací a technologického pokroku ohlášené v rámci své strategie rozvoje do roku 2030. 

Elektrovodivé saze Chezacarb vznikají jako vedlejší produkt procesu parciální oxidace, při kterém jsou zpracovány ropné zbytky společně s kyslíkem a párou při vysokých teplotách, které dosahují 1300 °C. První fáze modernizace, která zahrnovala celkem 25 dílčích projektů, byla soustředěna na revitalizaci a implementaci nových technologií do výroby. Celková investice do modernizace zařízení, které letos prošlo garančními testy, dosáhla výše 270 milionů Kč.

 

 

Hotový produkt ve formě granulí. Foto: ORLEN Unipetrol RPA

 

„Modernizace jednotky Chezacarb je součástí dlouhodobého plánu modernizace našich výrobních zařízení. Investice do jednotky zajistí pokračování bezpečného a stabilního provozu v dalších letech. Zařazením nových technologií se zvýší dostupnost a spolehlivost celé jednotky a zároveň se sníží celková energetická náročnost při zachování produkčních kapacit. V následujících letech jednotku rozšíříme o třetí výrobní linku, která dokáže efektivně zpracovávat všechnu sazovou vodu," uvedl Maciej Romanów, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Do roku 2028 bude jednotka rozšířena o třetí výrobní linku, čímž dojde k rozšíření kapacit a zvýšení efektivity náročného provozu. Elektrovodivé saze Chezacarb jsou používány pro průmyslové aplikace, včetně barvení plastů a při výrobě materiálů, při kterých je nutná prevence vzniku statické elektřiny. Další jsou aplikace v environmentální oblasti s využitím vynikajících sorpčních vlastností Chezacarbu.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru