Zdroj: Nadace ORLEN Unipetrol
Litvínov

Litvínov – Zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol každoročně přispívají na dobročinné účely v rámci sbírky Splněná přání. Letos se podařilo vybrat rekordní částku 327 366 Kč. Tuto částku Nadace ORLEN Unipetrol zdvojnásobila a na dobročinné účely se tak mezi sedm organizací ze sedmi lokalit, kde skupina ORLEN Unipetrol působí, rozdělí celkem 654 732 Kč.

Za 13 let pořádání sbírky mezi zaměstnanci, bylo na dobročinné účely od zaměstnanců věnováno téměř 5 milionu korun.

„Charitativní sbírku pořádáme pravidelně na přelomu roku a každý rok se do ní zapojuje stále více zaměstnanců. Vybrané finance zdvojnásobíme a prostřednictvím naší Nadace ORLEN Unipetrol rozdělíme mezi neziskové organizace v místech našeho působení. Z letošního výdělku máme velkou radost a děkuji tímto všem zaměstnancům, kteří se do příspěvku na dobrou věc letos zapojili,“ říká Katarzyna Woś, předsedkyně správní rady Nadace ORLEN Unipetrol.

Charitativní sbírka se konala od prosince do ledna. Zaměstnanci se mohli zapojit prostřednictvím přehledného elektronického i papírového formuláře a sami rozhodnout, kterým organizací v jaké výši přispějí. Celkovou částku ve výši 654 732 korun bude rozdělena mezi těchto sedm neziskových organizacích, které působí v místech, kde ORLEN Unipetrol provozuje své výrobní závody.

Na co bude výtěžek charitativní sbírky využit?

·         Borůvka Praha – podpora zaměstnávání hendikepovaných lidí a bezbariérová doprava do škol

·         Dětský domov Kralupy nad Vltavou – nové vybavení pro děti na hory 

·         Domov pro seniory Naděje Litvínov – seniorská křesla a židle, ergoterapeutické pomůcky, malování společných prostor a pokojů, kultura a výlety

·         Kociánka Brno – nový koník pro animoterapii, hiporehabilitaci a hiporehabilitační potřeby

·         Pojďte dál Neratovice – pracovní vybavení a podpora handicapovaných sportovců

·         Středisko rané péče Pardubice – nové hračky, didaktické a speciální pomůcky

·         Handicap Zlín – podpora Klubu dětí a mládeže

 

Nadace ORLEN Unipetrol realizuje řadu dalších dobročinných aktivit v různých oblastech. Dlouhodobě se stará o vzdělávání na všech úrovních, podporu edukativních projektů a místních komunit v okolí areálů, ve kterých má skupina ORLEN Unipetrol své výrobní závody. Mimo této podpory Nadace připívá na projekty z oblasti životního prostředí, mezi které patří např. vysazování ryb do řek Bílina a Labe, sběr medu včel medonosných v neratovické Spolaně, nebo také podpora hnízdění sokolů stěhovavých ve všech výrobních areálech skupiny.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru