Ilustrační foto: CC0
Litvínov

Litvínov – Na obvodním oddělení v Hamru si převzal sdělení podezření 38letý muž z Mostu ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Ten si začátkem měsíce června skočil na cizí pozemek pro autobaterie.

Muži se v odpoledních hodinách podařilo otevřít vstupní branku na oplocenou zahradu rodinného domu, po které se měl volně pohybovat. Tam spatřil odložené autobaterie, které se rozhodl odcizit. Z domu ovšem vyšla majitelka a nejdříve ji zaujala otevřená vstupní branka. Pak spatřila na své zahradě i neznámého muže. Mostečan ženě na dotaz odpověděl, že prý jenom prochází na autobusovou zastávku. „Podezřelý neztrácel čas, přeskočil plot, pytel s odcizenými věcmi odhodil a utekl," popsal následující dětí policejní mluvčí Václav Krieger s tím, že baterie byly na běh zřejmě dost těžké.

Poškozené bylo ovšem jasné, že muže nikdo nezval. Šetřením případu vyšlo najevo, že se nejedná o první jeho protiprávní jednání. U soudu v Mostě i v Teplicích už byl a tresty za majetkovou trestnou činnost si vyslechl. Do soudní síně se Mostečan opět vrátí a odejít může v případě uznání viny s dalším až tříletým trestem.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru