Ilustrační foto: Policie ČR
Litvínov

Litvínov – Město Litvínov má o jednoho dealera méně. Mostečtí kriminalisté z Toxi týmu obvinili 29letého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ale i z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky.

Policisté viní muže z toho, že minulý rok prodal jiné osobě 25 gramů metamfetaminu nejméně v 5 případech za 25 tisíc korun. Tím ale jeho nelegální podnikání v litvínovských ulicích nekončí. „Hlavně si vůbec nedělal vrásky z toho, že byl v květnu minulého roku Okresním soudem v Mostě za tuto trestnou činnost odsouzen. S pervitinem obchodoval dále. Od loňského května do letošního června měl v dalších nejméně 35 případech obstarat a dále přeprodat drogu koncovým uživatelům," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger s tím, že částky za jednotlivý prodej se pohybovaly od 200 do 800 korun.

Minulý měsíc si stíhaného převzali policisté od městských strážníků poté, co ho kontrolovali v litvínovské ulici Mostecká. Přestože nemá příslušné oprávnění, měl muž u sebe přes 3 gramy čistého pervitinu. „U obviněného kriminalisté provedli na základě příkazu soudu domovní prohlídku. Při té policisté zajistili finanční hotovost a několik plastových sáčků s krystalickou látkou. V současné době je Litvínovan ve vazební věznici, kam ho poslal mostecký soud na návrh vyšetřovatele," dodal mluvčí.

Vzhledem k minulému trestu je muž ohrožen dalším, tentokrát až desetiletým trestem odnětí svobody.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru