Foto: ORLEN Unipetrol
Litvínov

Litvínov – Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol se umístila mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli v Česku. Ve 22. ročníku ankety Pluxee Zaměstnavatel roku ovládla první místo v Ústeckém kraji. Na celostátní úrovni skupina obsadila třetí místo.

Ocenění Pluxee Zaměstnavatel roku je součástí Výročních cen Klubu zaměstnavatelů 2024. Nezávislé hodnocení je založeno na mezinárodní metodice společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika, která je odborným garantem soutěže.

Pozici nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji skupina ORLEN Unipetrol drží dlouhodobě. Mezi nejlepší zaměstnavatele v regionu skupina patří již pátým rokem. Mimo úspěchů na regionální úrovni se skupina umístila v každém ročníku v posledních pěti letech také mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů v celostátním měřítku.

„Uznání naší práce, které od Klubu zaměstnavatelů získáváme opakovaně, si velmi vážíme. Je to ocenění naší dlouhodobé strategie a úsilí, které péči o naše zaměstnance věnujeme. Snažíme se nejen držet krok s aktuálními trendy, ale také přicházet s kreativními nápady jak v oblasti náboru a benefitů, tak v oblasti osobního a kariérního rozvoje,“ říká Michał Chmiel, personální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, a dodává: „Velmi nás také těší, že jsme atraktivní i pro nastupující generaci, protože právě studenti nás v posledních letech opakovaně označují jako nejžádanějšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji.“

ORLEN Unipetrol se dlouhodobě zaměřuje na spokojenost všech svých kmenových zaměstnanců, kterým nabízí pestrý výběr zaměstnaneckých benefitů. Současně skupina u svých zaměstnanců dbá o podporu osobního a profesního rozvoje. Klasické nástroje z personální oblasti doplňuje například podporou sportovní, společenské a komunitní angažovanosti zaměstnanců. Skupina se také intenzivně věnuje výchově vedoucích pracovníků z řad vlastních zaměstnanců a dlouhodobě podporuje vzdělávání na všech studijních úrovních. To je založeno na úzké spolupráci s řadou středních škol v regionu, či na spolupráci s řadou vysokých škol, kterým je umožněno studium v Univerzitním centru, které sídlí přímo v největším chemickém závodě v Česku, v litvínovské rafinérii. 

Nezávislé hodnocení v soutěži Zaměstnavatel roku je založeno na mezinárodní metodice společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika, která jako odborný garant soutěže připravuje podklady. Prestižní ocenění mohou získat zaměstnavatelé, kteří ve většině klíčových ukazatelů výrazně překonávají obvyklé poměry na českém trhu práce. Konkrétně jsou posuzovány například hodnoty v oblastech odměňování, vzdělávání a interního povyšování nebo možnosti kariérního rozvoje. V neposlední řadě mají v metodice hodnocení zastoupení také ukazatele ekonomické úspěšnosti firmy. Cílem soutěže pořádané již od roku 2003 je veřejně prezentovat firmy s výborným přístupem ke svým zaměstnancům.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru